Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2018 00:52   Güncelleme : 25-12-2018 00:52

Alzheimer hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir?

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisinin aylık düzenlediği söyleşilerin konuğu Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman oldu.

Alzheimer hastalığı nedir?  Belirtileri nelerdir?

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisinin aylık düzenlediği söyleşilerin konuğu Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman oldu. Prof. Dr. Karaman Alzheimer hastalığı ile ilgili bilgiler verirken “Unutkanlığın ne zaman patolojik bir hastalık belirtisi, ne zaman normal olduğunu bilmek önemlidir” dedi.

Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi söyleşilerinin konuğu olan Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman Alzheimer hastalığı hakkında sunum gerçekleştirdi.

Alzheimer hastalığının belirtilerine dikkat çeken Prof. Dr. Karaman; “Alzheimer hastalığı yavaş ilerleyen, ancak zaman içinde günlük yaşamı etkileyerek, hastayı geri dönüşsüz bir şekilde bakıma muhtaç bırakan bir hastalıktır.

Hastalıkla baş edebilmek için; “Yeni şeyler öğrenmeye devam edin, yeni sporlar, hobiler, araştırma alanları, heyecanlı ve zevkli problemler, ezberlenen yeni şiirler ve öğrenilen yeni diller önemlidir. Zihinsel faaliyetlerinizi sınırlamayın. Özellikle televizyon seyretmek gibi pasif faaliyetleri azaltın. Stresinizi iyi yönetin, iyi ve kaliteli uyku uyuyun, Her gün egzersiz yapın, hayata bağlı kalın, sosyal ilişkiler zihinsel faaliyetleri yoğunlaştırır, ruhsal sıkıntılarınızı hafifletir, fiziksel sağlığınıza özen gösterin” dedi.

Söyleşi katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA