SİYASET
Giriş Tarihi : 20-12-2018 00:25   Güncelleme : 20-12-2018 00:31

Mutluay CHP Belediye meclisi aday adaylık başvurusunda bulundu.

iraat mühendisi M. İrfan Mutluay 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye meclisi için aday adaylık başvurusunda bulundu.

Mutluay CHP Belediye meclisi aday adaylık başvurusunda bulundu.

Mutluay CHP’den Belediye Meclisi İçin Aday Adayı

Ziraat mühendisi İrfan Mutluay’ın, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği aday adaylık başvurusu için düzenlenen toplantıya, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İDA Dayanışma Derneği üye ve yöneticileri, partililer ve bazı Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri katıldı. Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İrfan Mutluay’ın yeni parti üyesi olduğu için rozet taktı. İrfan Mutluay aday adaylık sürecini anlatırken, kendisine teklifin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan geldiğini vurguladı. Mutluay açıklamalarının devamında, belediye meclisi üyesi seçildiği takdirde yapacakları hakkında da bilgiler verdi. Aday adaylık başvurunun ardından İl Başkanı İsmet Güneşhan açıklamalarda bulundu.

ÇANAKKALE’DE EĞİLİM YOKLAMASI 12 OCAK’TA

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İsmet Güneşhan düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çanakkale İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliği için eğilim yoklamasının 12 Ocak 2019 tarihinde yapılacağını söyledi. Güneşhan eğilim yoklaması için yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm adaylarımızı birden fazla olduğu her yerde, örgüt süzgecinden geçirerek en demokratik bir şekilde belirlemeye çalışıyoruz. Aynı şekilde İl Genel Meclis üyeliğinde tüm ilçelerimizde örgüt süzgecinden geçirilerek, gerekse eğilim yoklaması yaparak tüm üyelerimizin katılımıyla tespit ediyoruz. Belediye meclis üyeliklerimizi özel şartları olabilir diye  ilçelerimizin kurumlarına bıraktık. Önümüzdeki dönemde Çanakkale’de Merkez İlçe’de, dün yapılan MYK toplantısında Çanakkale ve Türkiye’nin her yerinde eş zamanlı olarak 12 Ocak 2019 tarihinde eğilim yoklaması yapılacaktır” diye konuştu.