GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2018 18:37   Güncelleme : 04-12-2018 18:58

İYİ Parti İl Başkanı Yıldızlar kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesini kutladı

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı Türk kadınına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen seçme ve seçilme hakkının 84.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı

İYİ Parti İl Başkanı Yıldızlar kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesini kutladı

Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınların katkısının büyük olduğunu belirten İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar "Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur.

Gerek Cumhuriyetin kuruluşundan önce, gerekse cumhuriyetten sonra başarıları ve fedakarlıkları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. Birleşmiş Milletlerin 1952 yılında Uluslararası bir sözleşme ile getirebildiği, kadınlara seçme ve seçilme hakkını,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına tanımıştır. Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı vardır, kalite vardır, saygınlık vardır. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almalarını sağladığımızda, ülkemizin gelişmesi hızlanacak, toplumumuzun saygınlığı daha da artacaktır. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alabilmeleri yönetimde ve siyasette kaliteyi beraberinde getirecektir.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" dedi.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA