GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2018 18:45   Güncelleme : 02-12-2018 18:45

Uyuşturucu bağımlılığına Roman Derneği'nden, ‘Hayata Tutun’ etkinliği

Gelibolu ilçesinde, uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla, Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Derneği tarafından, ‘Gelecek Bizim, Hayata Tutun’ etkinliği düzenlendi.

Uyuşturucu bağımlılığına Roman Derneği'nden, ‘Hayata Tutun’ etkinliği

Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleşen etkinlik, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Gelibolu Romanları Sosyal Etkinlikler Dernek Başkanı Hakan Tosun, “Bizler sivil toplum kuruluşları olarak, gencecik kardeşlerimizi toprağa verip, ailelerinin bir ömür boyu bağırlarındaki ateşle yaşamasını artık istemiyoruz. İşte bu yüzden 5 ay gibi kısa bir sürede madde bağımlılığının azaltılması için ve çevremizdeki bu kardeşlerimize elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Devletimizin desteği ile bu kardeşlerimize el uzatıp kanayan yaralara merhem olmak istiyoruz" dedi.

Geceye katılan Gelibolu Kaymakamı Hakan KIlınçkaya ise, “En iyi hizmet insana yapılan yatırımdır. Dernek başkanımız gerçekten vizyonuyla, ilçede yaptıklarıyla örnek oluyor. Bağımlılık maalesef her kesimi sarmış durumdadır. Bu nedenle herkese sorumluluk düşüyor. Her anne ve baba çocuğunun elinden tutmalıdır" diye konuştu.

Çocuğu uyuşturucuya bağımlı olan Raci Durmuş adlı  babanın konuşması ise herkesi duygulandırdı. Durmuş şöyle konuştu:

“Zorlamı içiriyorlar, içmesinler, iradelerine sahip olsunlar diyorsunuz. Ama maalesef sigarayı bile bırakmakta zorlandığımızı hepimiz biliyoruz. Oğlumla beraber uyuşturucu içen ve maalesef rahmetli olan yakın arkadaşı geride yetim çocukları bırakarak bu dünyadan göçtü gitti. Bana dedi ki; Raci abi, sen bize çok kızıyorsun biliyorum ve kızmakta da çok aklısın. Fakat sen gel de bir bize sor. Bizler çok mu memnunuz böyle yaşamaktan. Bizlerde zaman, zaman birbirimize şöyle diyoruz, Ölsekte kurtulsak."

Konuşmaların ardından Hafız Ali Tel tarafından, Kur’an-ı Kerim okundu. Ardından Babaeski'de roman öğrenciler tarafından kurulan Ritim Grubu gösteri sunup, şarkı söyledi. Yazar İsmail Arslaner, uyuşturucu konusunda ‘ailenin durumu’ konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Lapseki İlahi Grubu tarafından ilahiler söylendiği gecenin finalinde ise, ses sanatçısı ve şair Ali Erzincanlı, 15 Temmuz şehidi, kahraman Ömer Halis Demir'in şahadete yürüyüşünü anlatan, ‘30 Kuş’ şiirini okudu.

Roman Dernek Başkanı Hakan Tosun, Kaymakan Hakan Kılınçkaya, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan ve şair Ali Erzincanlı'ya katılım ve desteklerinden dolayı plaket verdi.

DHA

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA