EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-11-2018 19:30   Güncelleme : 27-11-2018 19:30

Elazığ Merkez İsmet Paşa İlkokulu sınıfları eğitimde fark yaratıyor…

İlimiz Merkez İsmet Paşa İlkokulu 4/L sınıf öğretmeni Aynur AKGÜN ile 4/B Sınıf öğretmeni S. Selma KAYAÖZ, “24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Şiir yazıyoruz” başlığı altında sınıfça, “ŞİİR” yazma etkinliği düzenlediler.

Elazığ Merkez İsmet Paşa İlkokulu sınıfları eğitimde fark yaratıyor…

İlimiz Merkez İsmet Paşa İlkokulu 4/L sınıf öğretmeni Aynur AKGÜN ile 4/B Sınıf öğretmeni S. Selma KAYAÖZ, Türkçe öğretim programı kazanımları ekseninde fırsat eğitimi bağlamında “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri dahilinde öğrencileri ile dersler ve öğretim programlarındaki sarmallık ilkesi dahilinde “24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Şiir yazıyoruz” başlığı altında sınıfça, “ŞİİR” yazma etkinliği düzenlediler.

            Bu etkinliklerinde çocuklara Türkçe eğitimde büyük bir önem taşıyan “Şiiri” istikbalin teminatı olan öğrencilerinin gönül dünyasına nakşetme yönünde önemli bir etkinlik düzenlediler.

Bu etkinliklerinde; şiirlerin sınıfta ders esnasında yazılması, yazılan şiirlerin sınıfta okunun, sınıfça değerlendirme sürecinin işletilmesi, dereceye giren şiirlerin yayın sürecinde yaşatılan demokratik sürecin, çocuklara kazandırdığı büyük kazanıma dikkat çekmenin önem arz ettiğini düşünüyoruz.

Yapılan değerlendirme sürecinde; (MEB tarafından okul yöneticilerine verilen ve eğitim süreci devam eden; “Kapsayıcı Eğitim” ana kriterlerine olan uygunluk yönüyle bir başka önem arz eden,) her iki sınıfça da yaptıkları seçimlerinde, sınıflarında yer alan Suriyeli arkadaşlarının yazdığı şiirlerden birini seçmiş olmaları, sınıfa kazandırılan en önemli kazanım olarak dikkat çekmektedir.

Yapılan bu seçim sürecinde; 4/L sınıfından Suriye uyruklu öğrencimiz Abbas Helim HALİD’in, 4/B sınıfından da Vela AHMED’in yazdığı şiirlerin mana derinliği  dikkate değer…

            Eğitimde fark yaratan Sınıf Öğretmenleri Sn. Aynur AKGÜN’ü ve Sn.

S. Selma KAYAÖZ’ü, öğrenciliklerini yanı sıra Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Çocuk Tiyatrosunda da “Tiyatro” yapan  4/L Sınıfı ve 4/B sınıfı öğrencilerini takdir ve tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.

  Hiçbir yorum yapmadan sınıfta seçilen şiirlerin bir kaçını yayınlamaktan onur duyuyoruz…

 Abbas Elim HEMİD'in Şiiri

Elif ATICIOĞLU'nun Şiiri

Vela AHMED'in şiiri

Hamza DEMİRTAŞOĞLU'nun şiiri

Aslı Nur OKAY'ın şiiri

Öğrencilerimizin gönül dünyalarından süzülen o, saf ve masum duyguların kağıda akan satırları, her tür yorumun ötesindedir...

İyi ki varsınız çocuklar... Yarınlardan emin olmamıza sağladığınız… Çok okuyun, ve yazmaya devam edin... 

Sizi, ailenizi ve değerli öğretmenleriniz Sn. Aynur AKGÜN ile Sn. S. Selma KAYAÖZ’ü tebrik ediyoruz...