KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-11-2018 18:20   Güncelleme : 27-11-2018 18:20

ŞİİR VE ÖYKÜLERİMLE KÜTÜPHANEM ETKİNLİĞİ

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy il Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Şiir ve Edebiyat Topluluğunun paydaş olarak düzenlediği etkinlik başladı

ŞİİR VE ÖYKÜLERİMLE KÜTÜPHANEM ETKİNLİĞİ

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy il Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Şiir ve Edebiyat Topluluğunun paydaş olarak düzenlediği etkinlik 27/11/2018 Salı günü 18 Mart ilk öğretim okulunun konferans salonunda başladı. Konuk okul olarak Arıburnu ilkokulundan 20 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler yazmış oldukları şiir ve öykülerini arkadaşlarının önünde mikrofon eşliğinde paylaştılar.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy il Halk Kütüphanesi Müdür Osman Zeki Coşar’ ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Coşar Kütüphane kullanımına dikkat çekerken çocukların kütüphane ile ilişkisi üzerine karşılıklı sohbet ederek önemli bilgiler verdi.

Projesi tamamlanan yeni İl Hak Kütüphanesi hakkında açıklamalarda bulunan Coşar.” Yıkılan binamız 1800 metre kare idi. Yeni yapılacak kütüphanemiz yaklaşık 8000 metre kare olacak ve çocuklarımız için çok daha geniş, verimli ve etkinliklere müsait bir alan oluşturacağız. “dedi.

Kitap okumanın, şiir ve öykülerle iç içe olmanın önemine değinen Coşar. Etkinliğe katılım gösteren öğrencilerden kütüphaneyi daha sık kullanma ve bundan sonra okullarında birer kütüphane elçisi görevi üstlenmeleri konusunda söz aldı.

Öğrenciler tarafından okunan şiir ve öykülerin ardından, Çocuk kitabı yazarı Halil Özçelik kendilerine yazmanın önemi ve incelikleri konusunda değerli bilgiler verildi. Eğitim yılı boyunca devam ederek 20 okula ulaşmayı hedefleyen etkinliğe, ilerleyen tarihlerde Şiir ve Edebiyat Topluluğu’ ndan Yusuf Gençal, Şükriye Karadeniz, Ömür Balcı, Hayrettin geçkin, Mustafa Gür gibi değerli yazar üyelerin katılım desteği vereceği açıklandı.