Advert
SAĞLIK
Giriş Tarihi : 23-11-2018 06:59   Güncelleme : 23-11-2018 06:59

Bu yıl öğretime açılan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri önlük giydi

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için Önlük Giyme töreni gerçekleştirildi.

Bu yıl öğretime açılan Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri önlük giydi

Troia Kültür Merkezi’ndeki törene, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve eşi Aysun Acer, Belediye Başkanvekili Bilge Şimşek, Diş Hastanesi Başhekimi Hacer Oğuz, Dişhekimleri Odası Başkanı Süleyman Doğangün, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden ve Prof. Dr. Mustafa Görün ile ÇOMÜ idarecileri, akademisyenleri ve öğrenci yakınları katıldı. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu, müzik dinletisi gerçekleştirildi. 

Diş Hekimliği Fakültesi'nin 64 öğrenciyle eğitim-öğretim yılına başladığını belirten ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, “Diş Hekimliği Fakültemiz, 8 anabilim dalından oluşmaktadır. Fakültemizde şu anda 8 öğretim üyemiz, bu anabilim dallarında görev yapmaktadır. Hastanemiz faaliyete geçtiğinde tüm anabilim dallarında en az 2 öğretim üyesi ile hizmet vermesi planlanmaktadır. Fakültemiz Kepez'de bulunan ÇOMÜ Hastanesi’nin boşalttığı binada hizmete başlayacaktır. Hastanemiz yaklaşık 7000 metrekare alanda, 70 diş ünite kapasitesinde bir merkez olacaktır. Fakültemizde 2017 yılında 1 doçent, 2 doktor öğretim üyesi göreve başlamış olup, 2018 yılı sonunda yaklaşık 12 öğretim üyesinin görev yapmasını planlıyoruz. Şu an 72 kişilik video kamera kayıt destekli fantom ve preklinik laboratuvarlarımızın kurulumu yapılmıştır. Eğitimcinin önünde bulunan fantom modeli ve modele üstten bakan bir kamera sayesinde öğrenciler, önlerinde bulunan monitörlerde eğitimcinin fantom modeli üzerinde uyguladığı işlemleri sanki birebir eğitim alıyormuş gibi izleyebilmekte ve kendi fantom modelleri üstünde uygulanabilmektedir. Öğrencilerimiz en kısa sürede bu laboratuvarlarda eğitimlerine başlayacaklar. Kurulum aşamasındaki fakültemiz için 2 önemli hedef bulunmaktadır. Birincisi hasta tedavi hizmetlerine başlanması, diğeri ise lisans öğrencisi eğitimi için öğrenci kabulüdür. Fakültemizde öğrenci eğitimi 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlanmış olup, Hasta tedavi hizmetlerinin ise 2019 yılı içerisinde başlaması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.


Tören, protokol üyelerinin Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk öğrencilerine önlük giydirmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

DHA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA