Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2018 21:11   Güncelleme : 17-11-2018 21:30

Umurbey Belediye Başkanının eşinden Doktor’a sözlü saldırı ve tehdit...

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ın eşi Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale Şube Başkanı görevi başındaki Doktor’a sözlü saldırı ve tehditte bulundu!

 Umurbey Belediye Başkanının eşinden Doktor’a sözlü saldırı ve tehdit...

AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ın eşi Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) Çanakkale Şube Başkanı Aynur Tuna Yavaş, görevi başındaki Doktor’a sözlü saldırı ve tehditte bulundu! Aynur Tuna Yavaş’ın görevi başındaki doktora yönelik saldırısı sonrasında hastanede Beyaz Kod Alarmı verildi.

Bugün saat 15.30 sularında gerçekleşen olayda; Mehmet Akif Ersoy Devle Hastanesi Acil Servisinde görev yapan Dr.Damla Demirkaya Taş, hastaların bulunduğu bölmede yaralı bir vatandaşın muayenesini gerçekleştiriyordu. Dışarıdan gelen “Doktor hanım” sesleri üzerine yaralı vatandaşı bırakıp bölmeden çıkan Dr. Damla Demirkaya Taş çevresine bakınmasına rağmen kimseyi göremedi. Tekrar yaralı hastanın başına giden Dr. Taş’ı bu seferde 122 ATT çalışanlarından birisi yanına gelerek dışarı çağırdı. İşte ne olduysa tam bu anda meydana geldi.

TACİZ, SÖZLÜ SALDIRI VE TEHDİTLERDE BULUNDU.. 112 ATT çalışanının çağrısı üzerine dışarı tekrar çıkan Dr.Damla Demirkaya Taş burada KADEM Başkanı Aynur Tuna Yavaş ile karşı karşıya geldi. İddialara ve ifade tutanaklarına göre; bir sedyenin yanında duran Aynur Tuna Yavaş, doktoru görür görmez; sözlü saldırı da bulunarak tacize başladı. Doktor Taş’a hakaretler yağdıran Kadem Başkanı Yavaş; “Geri zekâlı, terbiyesiz, ahlaksız. Doktor olmuşsun ama insan olamamışsın. Köpek” diyerek hakaretlerde bulundu.

SAMİ YAVAŞ EŞİNE MÜDAHALE ETMEDİ, SALDIRI DEVAM ETTİ!

Kendisine sözlü saldırıda bulanan KADEM Başkanı Yavaş ile karşılıklı tartışmaya giren Doktor Taş, bu esnada Aynur Yavaş’ın yanındaki hastayı muayene etmeye çalıştı. Çevrede bulunan diğer uzman doktorların yardımı ile Aynur ve eşi Sami Yavaş’ın beraberlerinde hasta yoğun bakıma alındı. 10 dakika diğer hastalarla ilgilenmek üzere Acil Servise geri dönen Doktor Taş bir kez daha Aynur Yavaş ile karşılaştı.

Aynur Yavaş, yanında eşi Sami Yavaş ile birlikte Doktor Damla Taş’ı hastane binası dışına çağırdılar. Dışarı çıkmak istemeyen Doktor Taş, polis çağıracağını söyleyince Aynur Yavaş tekrar hakaretler de ve tehditlerde bulunmaya başladı. İddialara göre Aynur Yavaş Doktor Damla Demirkaya Taş’a yönelik “Seninle uğraşacağım, sen göreceksin” gibi tehditlerde de bulundu.

SALDIRI NEDENİYLE BEYAZ KOD ALARMI VERİLDİ!

KADEM Başkanı Aynur Tuna Yavaş’ın Doktor Demirkaya Taş’a yönelik sözlü saldırı ve tehditleri nedeniyle Mehmet Akif Ersoy hastanesinde; doktorlara yönelik saldırıları engellemeye yönelik uygulamaya sokulan Beyaz Kod Alarmı verildi. Hastane çalışanlarını sözlü, fiziksel vb saldırılardan korumak amacıyla uygulanan Beyaz Kod Alarmı sonrasında olay yerine Hastane Polisi geldi.

Hastane polisi tarafları ayırdıktan sonra Doktor Damla Demirkaya Taş’ın şikayetçi olması üzerine işlem başlattı. Doktor Taş ifadesinde yaşananları anlatırken; KADEM Başkanı Aynur Tuna Yavaş ve eşi Sami Yavaş polis nezdinde karakola götürülerek ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Kaynak: Çanakkale Aynalı Pazar

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA