GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2018 20:04   Güncelleme : 23-10-2018 20:04

Eşyalı Kiralık Daire Tutmanın Avantajları

Eşyalı kiralık daire son dönemlerde hem genç çiftlerin hem de öğrencilerin en çok tercih ettikleri imkanlardan bir tanesidir.

Eşyalı Kiralık Daire Tutmanın Avantajları

Eşyalı kiralık daire son dönemlerde hem genç çiftlerin hem de öğrencilerin en çok tercih ettikleri imkanlardan bir tanesidir.

Geleneksel daireleri seven ve kendi eşyalarını kullanmak istemeyen kişiler için çok uygun bir yöntem olmasa da özelikle geçici olarak yerleştiğini illerde bu imkandan faydalanmak sizin için harika bir seçenek olacaktır.

Genellikle büyükşehirlerde bu tür imkanlar kişilere sunulur. İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir gibi illerde eşyalı daireler de en az boş sıfır verilen daireler kadar çoğunluğa yayılmıştır. Kadıköy, Gaziosmanpaşa, Şişli civarında birçok eşyalı kiralık daire bulunabilir. Bütçenizi sarsmak istemiyorsanız Gaziosmanpaşa kiralık daire ilanlarını incelemenizi öneririz. Fiyat ve diğer konularda sözleşmenin oldukça muntazam hazırlanması gerekir. Sözleşmeden eşyaların hem teslim halindeki halleri hem de kullanım koşulları konusunda bilgiler verilmelidir.

Full Eşyalı Evler

Eşyalı kiralık daire seçimi sırasında kişilerin özellikle full döşenmiş olanları tercih ettikleri görülmektedir. Öğrenciler için en büyük kolaylıklardan biri olacaktır. Eşya bulma gibi bir dert olmadan direkt olarak kiraladığınız evde yaşamaya başlayabilirsiniz. Bulunan eşyaların kalitesine göre ödemeniz gereken tutarda da değişimler meydana gelecektir. Öğrenciler bu konuda yüksek bir kalite talep etmediği için ortalama kalitede eşyalar ile döşenmiş evleri kullanmak büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Boş evler ile arasında yer alan fiyat farkı 200 lirayı geçmemektedir. Bu şekilde düşünüldüğü zaman eşyaları satın almak ve daha sonra elden çıkarmakla uğraşmaktansa daha avantajlı bir seçim olacaktır.

Demirbaş Elektroniklerin Olduğu Evler

Eşyalı kiralık daire konusunda sunulan bir diğer imkan da elektronik eşyalar bakımından tam donanımlı olan dairelerdir. Bu dairelerde özellikle mutfak konusunda kişiler büyük bir masraftan kurtarılır. Mutfakta davlumbazdan buzdolabına kadar gerekli olan bütün elektroniklere yer verilerek tasarım hazırlanmaktadır. Özellikle sitelerde uygulanan bir yöntem olduğu içi bu tip evlerin kiraları bir kademe daha yüksek olmaktadır.

İstanbul’da neredeyse stüdyo daireler bile artık elektronik eşyalar konusunda tam donanımlı bir şekilde kiracılara teslim edilmektedir. Bu şekilde satın alım gibi dertler ve masraflar ile uğraşmadan hayatınıza devam edebilirsiz. Sadece Kialık dairelerde değil aynı zamanda satılı dairelerde de aynı imkandan faydalanabilirsiniz. Daha çok lüks sitelerde bu tür olanaklardan faydalanma fırsatı elde edilebilir.

Sözleşmenin Hazırlanma Safhası

Eşyalı kiralık daire bulmak isteyen kişiler sözleşme safhasında da çok dikkatli olmalıdır. Daha sonrasında gerekli özen gösterilmezse kiracı ve ev sahibi arasında eşyaların korunma şekli sebebi ile sorunlar yaşanabilmektedir.

  • Kiralık dairede hangi eşyaların yer aldığı, markaları, daha önce kullanılıp kullanılmadıkları belirtilmelidir.
  • Kullanım koşulları konusunda kiracı net olarak uyarılmalıdır. Gerekli görülürse kiracıya teslim edilmeden önce tüm elektronik eşyalar fotoğraflanmalıdır.
  • Doğal yıpranma payının dışında herhangi bir sorun meydana gelmişse kiracıdan e kadar ücret talep edileceği de belirtilmelidir.

Bu konuda belirsizliğe yer verilmeyecek şekilde sözleşme hazırlanmalıdır. Ancak bu şekilde ilerde yer alacak sorunların önü kesilmiş olur.