GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2018 18:35   Güncelleme : 22-10-2018 19:20

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı: ANDIMIZ OKUNMALIDIR

Andımız, hemen herkesin bildiği gibi, adına demokratik açılım süreci denen çözülme süreci döneminde kaldırılmış. Bir yerde bölücü terör örgütünün isteği yerine getirilmişti.

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı: ANDIMIZ OKUNMALIDIR

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı yaptığı Basın Açıklaması ile Andımızın yeniden okutulmasını istedi açıklama şöyle;

Andımız, hemen herkesin bildiği gibi, adına demokratik açılım süreci denen çözülme süreci döneminde kaldırılmış. Bir yerde bölücü terör örgütünün isteği yerine getirilmişti.

Yine aynı yıllarda Akp iktidarının desteklediği  FETÖ terör örgütü üyesi savcılar, Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Vatansever Atatürkçü Subay ve Astsubayları uydurma delillerle Silivri Cezaevine gönderiyordu. yapılan operasyona da Türklerin varoluş destanı olan Ergenekon ismi verilmişti.

Akp iktidarının destek verdiği  bu terör örgütü,O zamanki Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğun bütün çabasına rağmen devletin tüm sırlarının saklandığı kozmik odaya dahi girmişlerdi. Bugün Danıştay’ın andımızın kaldırma kaldırama kararını İptal etmesini en çok eleştirenler de, ne yazık ki  o zaman FETÖ terör örgütüne en çok methiye düzenlerdir.

Andımızın okunmasını 2013 yılında kaldıran iktidar, aynı yıllarda kamu kurumlarının önündeki T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) ibaresini de kaldırmıştı.

Netice itibariyle andımızın kaldırılması kararını, dönemin Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, Bugün İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk’un özverili çalışmalarıyla Danıştay Sekizinci Dairesi iptal etmiştir.

Andımızı dayatmacı zihniyetin ürünü diye kaldıranlar, bugün adaletin en üst mertebesi olarak kabul edilen Danıştay’ın verdiği kararı eleştirmeye başladılar.

Adaletin en üst kurumunun anayasayı çiğnediğini söyleyen iktidar partisi mensupları ne yazık ki Türkiye Cumhuriyetinin adalet bakanlığı yapmış kişileridir

Malum Ergenekon davalarında da FETÖ örgütü mensubu savcıların arkasında duranlar yine aynı siyasi yelpazede duran insanlardı.

En üzücü olan da Andımızla ilgili kararı uygulaması gereken Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’ı yargı sürecinin devam ettiğini belirterek, kararı uygulamamasıdır.

Türkiye artık bu ikilemlerden kurtulmalıdır. İstikrarlı bir istikrarsızlığı taşıyamaz duruma gelinmiştir 

Andımızın kaldırılması kararını büyük mücadelelerle iptal ettiren Adana Milletvekilimiz İsmail Koncuk ile gurur duyuyoruz.

Partimizin İkinci Büyük Kurultayının, açılışında hep bir ağızdan Andımızı okuyan Cesur yürek İYİ partili arkadaşlarımızla  onur duyuyoruz.

Bir an önce Milli Eğitim Bakanlığının Andımızı yeniden okullarımızda okutulması için gerekli düzenmeleri  yapmasını ve  yargı kararını uygulamasını istiyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE