ÇEVRE
Giriş Tarihi : 09-10-2018 20:26   Güncelleme : 09-10-2018 20:38

Doğa Çevre ve Kültür Derneği Yürüyüş sezonunu açtı

Doğa Çevre ve Kültür Derneği sezonun ilk doğa yürüyüşünü Şabanmere-Yayla köyleri arasındaki gerçekleştirdi.

Doğa Çevre ve Kültür Derneği Yürüyüş sezonunu açtı

Yazdan kalma güzel bir havada Şabanmera yakınlarındaki Derbent Boğazından başlayan doğa yürüyüşü Yayla Köyü altından Karaincirlik tarafına doğru devam etti ve Yayla Sahilinde son buldu.

Küçük büyük, değişik yaş gruplarından oluşan yürüyüşçüler öğle yemeği molasını Yayla deresinin kavakları altında verdikten sonra Karaincirlik-Yayla arasındaki deniz boyuna inerek yaklaşık 18 km’lik bir güzergahı neşe içinde tamamladılar.

Gençlerin güzel havanın etkisiyle denize girdiklerini gören yaşı büyük yürüyüşçüler, “Mevsimler ne kadar değişti, eskiden Ekim ayının ortalarında değil denize girmek, paltoyla dolaşırdık” dediler

Parkurun ismine de katılımcılar tarafından geçtiğimiz yıl elim bir doğa kazasında kaybettiğimiz rahmetli Sabri Kaçmaz'ın anısına ithafen “Sabri Kaçmaz Parkuru” adı verilmişti.

DOÇEK Bisikletçileri Bodrum Bisiklet Festivaline katıldı

Bodrum Bisiklet Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Bodrum Bisiklet Festivali" etkinliğine katılan DOÇEK Bisikletçilerinden Nail ÖZKAN ve Erdal TAVŞANTEPE, Keşan'a geri döndüler.

Bodrum ve çevresinde düzenlenen bisiklet etkinliği 3 gün boyunca Bodrum yakınlarında devam etti. 

DOÇEK Yönetim Kurulu Üyesi Gürel SERİN, “Geçen hafta sonu Istranca Dağlarındaki  kamp ve bisiklet etkinliği sonrası bölgemizde sezonun ilk doğa yürüyüşünü kalabalık bir katılımcı ile gerçekleştirdiklerini, Keşan halkının doğa sporlarını tanıyıp sevdiğini, bu sezon planlı faaliyetler için önümüzdeki 8 aylık dönemi kapsayan bir takvim hazırladıklarını  söyledi ve dernek faaliyetlerine doğayı ve yürümeyi seven herkesin katılabileceğini, Salı ve Perşembe akşamları da bisiklet antrenman turlarının devam ettiğini, sözlerine ekledi.