GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2018 07:02   Güncelleme : 06-10-2018 07:02

BajaTroiaTurkey Çanakkale Etapları yabancıların beğenisini topladı

BAJA TROIA TURKEY’DE ÇANAKKALE ÇEVRESİNDE KOŞULAN ETAPLAR ÖZELLİKLE YABANCI YARIŞÇILAR TARAFINDAN ÇOK BEĞENİLDİ

BajaTroiaTurkey Çanakkale Etapları yabancıların beğenisini topladı

5 Ekim Cuma günü Çanakkale çevresinde Kuşçayırı köyü yakınlarında koşulan etaplarda yarışçılar hem hız, hem off road keyfini aynı anda yaşadılar. Orman yolları, dere geçişleri ve yangın yollarında koşulan yarışta araçlarının teknik özellikleri ve pilotajlarını dengeleyen ekipler en iyi zamanları yaptılar. Paris, Homeros, Ilion, Troia etaplarını geçen yarışçılar Servis Alanına gelerek araçlarının bakımlarını yaptılar.

Hem Motosikletlerde hem de Ralli grubunda mekanik arızalar ve yolla ilgili aksilikler yaşandı. Günün sonunda ekiplerin bazıları yarışa veda etmek zorunda kaldılar.

4 gün sürecek yarışta, Yarışçılar 6 Ekim Cumartesi günü 08.30’da konvoy halinde KİPA Servis alanından hareket edecek araçlar Truva Antik Kentine ulaşacaklar. Orada yetkililerden bilgi alıp, kısa bir tur yaptıktan sonra bir sonraki Özel etapları için start alacaklar. Cumartesi günü toplam 170,58 km Özel etapta yarışılacak. Gece yine seyirciler için KİPA’da Özel Seyirci Etabı koşulacak. 7 Ekim Pazar günü ise toplam 135,77 km yarışan ekipler, yine KİPA Seyirci Etabını tamamladıktan sonra konvoy halinde Ödül Töreninin yapılacağı Çanakkale Truva meydanına gelecekler.