Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 22-09-2018 17:46   Güncelleme : 22-09-2018 17:59

ÇANAKKALE İYİ PARTİ YENİ İL YÖNETİMİ AÇIKLANDI...

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İl Başkanlığına atanan Selahattin Yıldızlar Basın toplantısı ile yeni oluşturulan yönetim kurulunu açıkladı

ÇANAKKALE İYİ PARTİ YENİ İL YÖNETİMİ AÇIKLANDI...

Yeni Yönetimin tanıtım toplantısında konuşma yapan İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Rıdvan Uz yerel seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. Uz; “Merkezde yüzde 22 oy oranımızla iktidarın alternatifiyiz. Hem Çanakkale merkezde hem de Çanakkale’nin tüm ilçelerine İYİ Parti mührünü vuracağız” dedi.

İYİ Parti İl Başkanlığına atanan Selahattin Yıldızlar’ın yönetim kurulu basınla bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Rıdvan Uz, İYİ Parti teşkilatlarında yapılan yenileme çalışması ile ilgili olarak verdiği bilgide; “Partimiz Türkiye genelinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in onayı ile yaklaşan yerel seçimler ile ilgili olarak bulunduğumuz şehir ve ilçelerde Belediyeleri kazanmak amacıyla, mevcut yönetimlerde bulunan arkadaşlarımızın da iştirakleriyle yeni bir yapılanma dönemine girmiştir. Teşkilatlarımız yenilendi, güçlendirildi. Buradaki amaç öncelikle genel seçimler akabinde, Türkiye genelinde her türlü engellemelere rağmen yüzde 10 barajını aşan ve 43 milletvekilini TBMM’de kendisine yer bulan partimizin bundan sonraki aşamasında öncelikli hedef yerel seçimlerde başarılı olmak için yeniden yapılanmaydı. Bundan dolayı ben yeni İl Başkanımıza ve teşkilatlarımıza başarı dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

“YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZIN STARTINI VERDİK”

Yerel seçimler için İYİ Parti olarak çalışmalarına başladıklarını açıklayan İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Rıdvan Uz; “Malum İYİ Parti olarak Türkiye genelinde yerel seçimler ile ilgili olarak çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Geçen gün itibariyle Mali İdarelerden sorumlu Genel Başkan yardımcımız ile Manisa ve Balıkesir ilçelerini dahil olmak üzere gezerek neler yapabiliriz, nasıl yapmalıyız sorunlarına cevap aradık. Aynı zamanda oradaki teşkilatlarımızla, halkımızla, Ticaret ve Sanayi odalarının yanı sıra esnaflarımızla, şehrin dinamikleri ile bir araya gelerek çalışmaya başladık. Bu çalışmaların aynısını Çanakkale genelinde de bir Genel Başkan yardımcımızla, Kurucular Kurulu üyesi arkadaşımızla ve milletvekillerimiz ile önümüzdeki hafta içerisinde İyilik Kervanı ile halkımızla bir araya geleceğiz” dedi.

“CHP’NİN ÇANAKKALE BELEDİYESİNİ ALMASININ ZOR OLDUĞU NOKTADAYIZ”  

2019 Mart ayında yapılacak seçimlerde Çanakkale Belediyesini CHP’nin tekrar kazanmasının zor olduğunu ifade eden İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Rıdvan Uz; “Yerel seçimler yaklaşmaktadır. Çanakkale özeline baktığımızda Çanakkale’yi yıllarca idare eden bir Cumhuriyet Halk Parti(CHP) bir belediye var. Bugün itibariyle hizmet noktasındaki eksikliklere rağmen, ‘Biz sopa da koysak kazanırız’ mantığının işlediği bir CHP Yönetimi ve anlayışı ile karşı karşıyayız Çanakkale’de. Bu anlayış ve bu yönetimin bu dönem CHP’nin artık Çanakkale Belediyesini almasının geldiğimiz noktada zor olduğunu göstermektedir. Kazanma lüksünün olmadığı zannımızca bir ortama geldiğini bilmekteyiz” dedi.

“MİLLETİ GÖRMEZDEN GELEN AK PARTİ ÇANAKKALE’DE KARŞILIK BULAMAYACAK”

CHP Yönetimin anlayışının yanı sıra AK Parti’yi de eleştiren İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Rıdvan Uz, son zamanlarda ekonomik bunalım sonucu intihat vakalarının arttığını, buna rağmen AK Parti yönetiminin ise lüks ve şatafat sürdüğünü belirtti. AK Partinin bu anlayışla Çanakkale’de karşılık bulamayacağını açıklayan Rıdvan Uz; “Aynı zamanda iktidar partisinin Türkiye’nin yarısını yok sayarak uygulamış olduğu politikalardan, özellikle hepimiz yakından takip ediyoruz; oğluna pantolon alamadığı için intihar eden baba, çocuklarını ısıtamadığı için canına kıyan anneyi, esnafın ve işçinin işsizlikten kendini yakmaya başladığı bir yerde; özel uçaklar, 0 kilometre arabalar, Türk milletinin adını bile duymadığı yiyeceklerin masaları süslediği organizasyonlarının yapıldığı bir dönemdeyiz. Bu milleti görmez olan AK Parti iktidarının da bu şehirde karşılık bulamayacağını biliyoruz. İleri belediyecilik ve projeleriyle bu şehirde akıllı belediyeciliği getirmek adına Çanakkale’ye şunu net olarak söyleyebiliyoruz; her iki noktadaki eksikliklere bakarak halkımız şunu değerlendirsin artık iyi parti var” dedi.

“MERKEZDE YÜZDE 22 OY İLE İKTİDAR ALTERNATİFİYİZ”

İYİ Parti olarak son genel seçimlerde köyler hariç merkez de alınan oylar üzerinden iddialı açıklamalarda bulunan Rıdvan Uz; oluşturulan yönetimle ile yerel seçimlerde halkın karşısına ciddi adaylarla çıkacaklarını belirtti. Uz; “İYİ Parti sadece ve sadece projeleriyle ve akıllı belediyecilik anlayışı ile bu şehre mührünü vurmak istiyor. Ciddi bir alternatif olarak halkımızın yanındayız. İnanıyoruz ki; Çanakkale merkezinde, köyler hariç yüzde 22 oya ulaşan, çoğu mahalle de örnek vermek gerekirse Cevatpaşa Mahallesinde ikinci parti konumuna gelen İYİ Parti yerel seçimde de iktidarı kucaklayacaktır. Önümüzdeki süreçte hem Çanakkale merkezde hem de diğer tüm ilçelerde çok ciddi aday ve yönetimleriyle hem de projeleri Çanakkale’nin tamamını yönetmeye hazırız. Bununla ilgili de çalışmalarımız ı İl Başkanımız ve yönetimi nezdinde haftalık olarak halkımızla paylaşacağız. Bu vesile ile ben yeni oluşan İl Yönetim Kurulu üyelerimize, İl Başkanımız Selahattin Yıldızlar beye başarılar diliyorum” dedi.

“BU GÖREV BENİM İÇİN ONUR, ŞEREF VE NAMUSTUR”

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ise yaptığı konuşmada; “Teşkilatlardan sorumlu sayın genel başkan yardımcımız Sn. Koray Aydın beyin teklifi ve yine genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin onayı ile 14 Eylül 2018 tarihi itibari ile İYİ parti Çanakkale il başkanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım.  Devam eden birlik beraberliği pekiştirmek ve yerelde iktidara talip olmak adına bu dönemde zor göreve sizlerle birlikte talip olmak benim için bir onurdur, şereftir, haysiyettir, ahlaktır ve namustur. Bu görevi layıki ile yerine getirmek için var gücümüz ile çalışacağımıza hep birlikte taahhüt ediyorum. Bizden önceki başkan ve yönetimine emeklerinden ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni başlayan bu kararlı yürüyüşümüzde yapacağımız çok iş var tıpkı sizlere söz verdiğimiz gibi korkmadan yorulmadan yılmadan sizlerin gücü ve sesi olacağız” dedi.

“TARAFSIZ, ADİL VE ELEŞTİRİLERE AÇIK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI..”

İl Başkanı Selahattin Yıldızlar konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı; “Türk milletinin güvenini esas alarak çıktığımız bu yolda farklılıklarımıza saygılı olarak çoğulcu ve katılımcı pozitif siyaset üreteceğiz. Eleştirilere açık tam demokrasi hedefi ile milli menfaatlerimizi ön planda tutarak siyaset yapacağız. Siyasette sevgi ve saygı dilinden başka lisan kullanmayacağız. Bağımsız ve tarafsız adil bir yargı sistemi ve yolsuzluklarla tam ve etkin bir mücadele için uğraşacağız.  Başarılarda gururu yenmek felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır. İyilik adına çıktığımız bu yolda hep beraber yürüyeceğiz. İYİ insanlar iyi bir Türkiye için bir araya gelecek ve Türkiye iYi olacak. Vatanıma milletime hayırlı olmasını temenni ediyoruz saygılarımla.”

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA