GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2018 19:24   Güncelleme : 20-09-2018 19:31

Akciğer kanserini bitkisel tedavi ile iyileştirdi..

Aydın´ın Söke ilçesinde 2 yıl önce akciğer kanserine yakalanan 50 yaşındaki hasta İlknur Mersinin bitkisel tedavisiyle tekrar eski sağlığına kavuştu.

Akciğer kanserini bitkisel tedavi ile iyileştirdi..

Söke´de yaşayan emekli Mustafa Ovan´a 2 yıl önce öksürük nedeniyle gittiği hastanede akciğer kanseri ve koah teşhisi kondu. Ovan, nefes borusu ile akciğeri arasında bulunan tümörün yok olması için kemoterapi tedavisi gördü. İlaçlarla hastalığının gelişimi durmasına rağmen Ovan, iyileşme göstermedi. Ovan´ın dermanı Söke´de aktarlık yapan emekli öğretmen ve yazar İlknur Mersin oldu.

Mersin´in Söke Dağı´nın eteklerinden topladığı şifalı otu doktoruna danışarak kullanan Ovan’ın hastalığında mucizevi şekilde iyileşme görüldü. Günde 3 öğün otu kaynatarak yemekten 1 saat sonra içtiğini söyleyen Ovan, iki yılda akciğer kanserine yenerek eski sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

LABORATUVARDA TEST ETTİRDİ

Doğayı sevdiğini ve doğadaki bitkileri araştırdığını kaydeden İlknur Mersin, “Öğretmenlikten emekli olduktan sonra aktarlık mesleğine başladım. Doğadaki şifalı otları araştırıyorum. Yaşlı bir kadının doğadan topladığı bir otla akciğer kanserini yendiğini öğrenince bu otu buldum. Ege Üniversitesi Botanik Bölümü´nde yaptırdığım tahlillerde otun içindeki maddelerin akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiğini ve zehirli bileşikler taşımadığını tespit ettirdim. Akciğer rahatsızlığı olan Mustafa Ovan, bu şifalı otu kullanmak istediğini söyledi. Ben de doktoruna danışmak kaydıyla otu kullanması için kendisine verdim. İlk bir ayda bu vatandaşın ağrıları sızıları dindi. Bir ay düzenli şekilde kullandıktan sonra, çektirdiği renkli filmde rahatsızlığının geçtiği görüldü” dedi.

Mersin, akciğer rahatsızlığı bulunanlara tedavilerine alternatif olarak, 05362144360 telefona ulaşanlara bilgi verebileceğini söyledi.