YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2018 11:06   Güncelleme : 18-09-2018 14:38

UZ ve İYİ Parti yönetimi Ahilik Haftası Törenlerine katıldı

Çanakkale'de 17-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 23'üncü Ahilik Haftası için Cumhuriyet Meydanı'nda tören gerçekleştirildi.

UZ ve İYİ Parti yönetimi Ahilik Haftası Törenlerine katıldı

Çanakkale'de 17-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 23'üncü Ahilik Haftası için Cumhuriyet Meydanı'nda tören gerçekleştirildi.

Etkinliğe İYİ parti genel idare kurulu üyesi ve mahalli idarelerden sorumlu başkan yardımcısı Rıdvan Uz yeni il başkanı Selahattin Ayyıldızlar Kepez belde başkanı M.Kemal Karaduman ve iyi parti yönetimi temsilcileri de katıldı

Çanakkale'de 17-21 Eylül tarihleri arasında kutlanan 23'üncü Ahilik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk Anıtı'na Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği'nin çelenklerinin sunulması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, açılış konuşmasını yaptı.;

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Vurucu, Şehitler Diyarı Çanakkale'de bu yıl Ahilik Haftasının 22'incisini kutladıklarını söyledi. Ahiliğin 10'uncu yüzyılda Anadolu'da başladığını belirten Mustafa Vurucu, sözlerine şöyle devam etti:

"11'nci ve 12'nci yüzyıllarda gelişmiş, 13'ncü yüzyılda da ülke genelinde yaygın bir hale gelmiştir. Ahilik teşkilatı sıradan bir örgütlenme değildir. Sosyal hayatın düzenlenmesinden, iktisadi hayata ve vatan savunmasına kadar millet olmanın tüm özelliklerini içinde bulunduran Türk milletine has sosyal ekonomik bir sistemdir"

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. Yılın Ahisi seçilenlere ödülleri verildi. Etkinlikler, mehteran gösterisi aşure ve lokma ikramının ardınan sona erdi.

Etkinliğin ardından İYİ Parti yönetimini temsilen Kepez Belde başkanı M.Kemal Karaduman ve yöneticiler esnaf ziyaretlerinde bulundu