GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2018 18:53   Güncelleme : 03-09-2018 19:00

Adli Yıl açılışı, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Çanakkale’de, 2018-2019 Adli Yıl açılışı, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Adli Yıl açılışı, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Çanakkalede’de, 2018-2019 Adli Yıl açılışı, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da başlayan törene, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ile Baroya kayıtlı avukatlar katıldı. Törende, Çanakkale Baro Başkanlığı adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, "Adalet Mülkün Temelidir" sözünün en temel prensipleri olması gerektiği düşüncesiyle yeni adli yıla başladıklarını ifade etti.

"Büyük bir özveriyle mesleklerini yapmaya çalışan biz avukatlar ile birlikte tüm yargı mensuplarına çok önemli bir görev düşmektedir" diyen Şarlan, şunları söyledi:

"Bu görev, Cumhuriyetin, demokratik hukuk devletinin ve hukukun üstünlüğünün korunmasına, adaletin tarafsız ve etkin bir şekilde dağıtılmasına katkı sağlamaktır. Bu aziz vatanın vatansever, namuslu, vicdanlı avukatları, hakimleri ve savcıları vardır. Bizler hep birlikte hukukun üstünlüğünü tesis etmek ve yargıyı her vatandaşın güvenli limanı haline getirmek zorundayız. Bunu da birlikte başaracağız. Unutulmamalıdır ki, hukuk bir gün herkese lazım olur. Herkes adalet önünde eşit olmalıdır. Adalet figüründeki kapalı gözler, hiçbir zaman açılmamalıdır. Beklentimiz, her şart altında, ne olursa olsun, adli yılda yargının bağımsızlığı, avukat, hakim ve savcıların her türlü baskıdan ve her türlü etkiden uzak birlikte çalışabilmeleridir."

Adli Yıl açılş töreni, Atatürk Anıtı önünde avukatların hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

DHA

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA