EMLAK
Giriş Tarihi : 01-09-2018 17:38   Güncelleme : 01-09-2018 18:03

Gebze kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Gebze’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…Son yıllarda yatırım, ulaşım-altyapı projeleri ile birlikte Gebze’nin prim değeri yükseliyor. 368 bin 278 nüfusu ile Kocaeli’nin en kalabalık ilçesi olan Gebze, İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çekiyor. Yeni projelerin ağırlıkta olduğu ilçe lokasyon açısından da avantajlı ilçelerden. Özellikle ulaşım ve sanayi alanındaki çalışmalarıyla ön plana çıkan Gebze, emlak sektöründe adından söz ettiriyor.

Gebze kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Gebze kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Gebze’de kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Son yıllarda yatırım, ulaşım-altyapı projeleri ile birlikte Gebze’nin prim değeri yükseliyor. 368 bin 278 nüfusu ile Kocaeli’nin en kalabalık ilçesi olan Gebze, İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çekiyor. Yeni projelerin ağırlıkta olduğu ilçe lokasyon açısından da avantajlı ilçelerden. Özellikle ulaşım ve sanayi alanındaki çalışmalarıyla ön plana çıkan Gebze, emlak sektöründe adından söz ettiriyor.

Gebze ulaşım projeleri ile dikkat çekiyor!

Ulaşım projeleri doğrudan emlak fiyatlarını etkiliyor. Gebze’de de emlak fiyatlarını etkileyecek ulaşım projeleri ise tüm hızıyla devam ediyor. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü’yle beraber ilçenin prim değeri artış gösterdi. Aynı zamanda bu yıl temelleri atılması planlanan Darıca, Gebze ve OSB’ler metrosunun tamamlanmasıyla beraber ilçedeki konut fiyatlarının artması bekleniyor. Projenin sona ermesi halinde İstanbul metrosu, Gebze’de inşa edilecek metro hatlarıyla birleşecek. İstanbul gibi metropole olan yakınlığını artıracak ulaşım projesiyle birlikte Gebze emlak piyasası daha da hareketlenecek. Kocaeli’nin konut pazarında öne çıkan ilçesinde satılık ve kiralık daire arayışında olanlar ise Gebze emlak fiyatlarını araştırıyor. Peki, Gebze satılık daire fiyatları ne kadar? Gebze’nin konutta kazandıran ilçesinde kira fiyatları ne kadar? İşte Gebze’de kiralık daire arayışında olanlar için önemli bilgiler…

Gebze’de kiralık daire fiyatları artıyor!

Kiralık daire fiyatları öğrenciler için ayrı bir önem taşıyor. Bölgede Gebze Teknik Üniversitesi bulunuyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova gibi birçok şehre 1 saat mesafede yer alan Gebze Teknik Üniversitesi, kiralık daire talebini artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz ayı verilerine göre, Gebze kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 619 TL, maksimum 1.031 TL aralığında gösteriliyor. Bölgede 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı 2017 yılında 717 TL iken, yükseliş eğilimine girerek bu yıl 825 TL seviyesine geldi. Gebze ilçesinde bir konutun kiraya verilmesi durumunda yatırımın geri dönüş süresi 22 yıl iken, Kocaeli’de 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Gebze Hacıhalil Mahallesi kiralık daire fiyatları ne kadar?

Kocaeli’nin prim değeri artan ilçelerinden Gebze’de toplam 40 mahalle mevcut. Gebze’nin satılık konut fiyatı en çok artan mahallelerinin başında ise Hacıhalil geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Hacıhalil kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, en düşük 621 TL, en yüksek 1.035 TL olarak gösterilirken, ortalama kira fiyatı ise 828 TL olarak ölçümleniyor. Hacıhalil’de bir konutun kiraya verilmesi durumda yatırım geri dönüş süresi 25 yılı buluyor.