SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-08-2018 11:21   Güncelleme : 31-08-2018 11:21

Biga Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırıldı..

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Biga Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırılmış ve 2.seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermeye başlamıştır.

Biga Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırıldı..

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Biga Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım yatak sayıları arttırıldı İl sağlık müdürlüğünün bu konuda yaptığı açıklama şöyle;

Her geçen gün açtığı yeni birimlerle gücüne güç katan Biga Devlet Hastanesi yoğun bakımlarındaki yatak sayısını daha fazla hastaya hizmet verebilmek amacıyla 1. (seviye) Genel Yoğun Bakım yatak sayısı 5 ten 8' e çıkarılmış olup 2.(seviye) Genel Yoğun Bakım Üniteside tescilini alarak 9 yatak sayısı kapasitesiyle hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede Biga Devlet Hastanesinde Genel Yoğun Bakım hizmeti için toplam yatak sayısı 17'ye yükselmiştir.

Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak ileri teknolojiye sahip modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabildiği 1. ve 2.seviye ünitelerimiz yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir.

Yoğun bakım ünitelerini açmaktaki amacımız hastaların il dışına sevkinin önlenmesi, bu sebeple oluşan hastanın zaman kaybetmemesi ve maddi kayıpların önüne geçilmesi, sevk sırasında oluşabilecek risklerden hastaları korumak ve tedavilerini kendi şehirlerinde sürdürmelerini sağlamak için hem bölgemizdeki hem de Türkiye genelinde yoğun bakım yataklarının sayısı her geçen gün artarak dünya standartlarının üzerinde hizmet verilmesi sağlanmaktadır. Çanakkale ilimizin ilçeleri arasında bulunan Biga devlet hastanemiz hasta kabulü fazla olan hastanelerimizden biridir. ilimiz genelinde hastanelerimizde de yoğun bakım ünitelerine çok önem vermekteyiz.

Yoğun bakım hizmetleri sayesinde ölümle yaşam arasında duran insanların hayata tutunmasını sağlayabiliyoruz. Vatandaşlarımıza, hastalarımıza kaliteli sağlık hizmet sunabilmek için İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile hastanelerimizin kapasitesinin kaliteli ve etkin bir şekilde artırılmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

ÇANAKKALE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA