YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2018 22:12   Güncelleme : 25-08-2018 22:12

32. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı başvuruları devam ediyor

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 32. kez düzenlenecek olan Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı’nın başvuruları devam ediyor.

 32. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı başvuruları devam ediyor

30 Ağustos 2018’de 32. kez gerçekleşecek olan yüzme yarışının ön kayıtları internet üzerinden yapılıyor. 125 TL kayıt ücreti bulunan yarışmada, evrak tesliminden sonra ücret iadesi yapılmıyor. Sağlık raporu, başvuru ücretleri, kategoriler ve yarışmanın diğer kuralları detaylı biçimde internet sitesinde yer alıyor.

“Öngörülen Süre 105 Dakika”

Yarışma hakkında yayınlanan açıklamada ise 2018-2019 Dönem Başkanı Soykan Özen’in şu ifadeleri yer alıyor; “Çanakkale Rotary Kulübü’müzün Toplum Hizmetleri projeleri arasında yer alan Çanakkale’nin mavi sularında ve mitolojik ortamda 31 yıldır sürdürdüğümüz geleneksel yarışmamız ilk kez 1986-87 yıllarında dönem başkanımız Rtn. Özer Öner’in değerli katkılarıyla ortaya çıkmıştır.

İlhamını Çanakkale Boğazı’nda yaşanmış bir antik çağ hikayesinden alan yarışmamız, Hero ve Leander’ın kavuşmasını temsil etmekte ve her yıl 30 Ağustos tarihinde yapılmaktadır. Yarışmamız Parkuru; Avrupa yakasındaki Eceabat Kumsalı ile Asya Yakasındaki 3.5 deniz mili ( 6.482 metre ) mesafedir. Yarışmamız için öngörülen süre 105 dakikadır. Yarışmamız; Çanakkale Valiliği’miz, Belediye Başkanlığı’mızın destekleri, kulübümüz üyeleri, eşleri, Rotaract üyelerimiz görev alarak çabaları, sponsor firmalarımızın katkıları ile sürmektedir. Yarışmamız ilk yapıldığı tarihten bu yana giderek gelişmiş, büyümüş ve uluslararası olma özelliğini kazanmıştır.

30 Ağustos 2018 tarihinde yarışmamızın 32.'sini gerçekleştireceğimiz bu günde 30 Ağustos Zafer Bayramını hep beraber kutlayacağız. Türkiye’nin 2. Boğaz Yarışması olan ve tarihsel yapısı gereği etkileyici bir parkurda katılımlarıyla ve destekleriyle bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan Çanakkale Valiliği’miz, Çanakkale Belediye Başkanlığı’mız, Boğaz Komutanlığı’mız, Eceabat Belediye Başkanlığı’mız, Emniyet Müdürlüğü’müz, İl Dernekler Müdürlüğü’müz, Gençlik Spor Müdürlüğü’müz, Sağlık Müdürlüğü’müz ve sponsor firmalarımıza, Çanakkale halkına tüm yarışmacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı Çanakkale Rotary Kulübü olarak onur ve mutluluk duyuyoruz.”

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA