GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-08-2018 11:18   Güncelleme : 08-08-2018 11:18

Gelibolu ilçemizde Yaz Etkinlikleri' başladı.

Gelibolu ilçe Belediyesi tarafından bu yıl 21'inci Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali yerine düzenlenen 'Yaz Etkinlikleri' başladı.

Gelibolu ilçemizde Yaz Etkinlikleri' başladı.

Gelibolu'da bu yıl 21'inci Uluslararası Gelibolu Altın Sardalya Kültür ve Sanat Festivali yerine düzenlenen yaz etkinlikleri Atatürk Kültür Merkezinde Mehmet Hamdi Hidayetoğlu tarafından hazırlanan kişisel suluboya resim sergisiyle başladı. Safranbolu’yu anlatan sergi 12 Ağustos tarihine kadar açık kalacak. Serginin açılışının ardından Piri Reis Kordonunda değişik ülkelerden festivale katılan dans gruplarının, dans gösterileri büyük beğeni topladı. Yaz etkinlikleri kapsamında, geçtiğimiz yıl Şırnak Şenoba’da düşen helikopterde şehit olan Gelibolulu Binbaşı Koray Onay’ın adının verildiği turnuvada, Geliboluspor ev sahipliğinde Çanakkale Fener Spor Kulübü, Kepezspor ve Yeni Eceabatspor’un minikler takımı dörtlü turnuvada birincilik için mücadele verecek.

DANS GÖSTERİLERİ RENK KATACAK


Yaz etkinliği süresince, Türkiye’nin yanı sıra Peru ve Şili’den konuk olarak gelecek halk dansları ve modern dans grupları, yapacakları gösteriler ile renkli görüntüler oluşturacak. Büyükçekmece Belediyesi BeyDans Eğitim Merkezi, Peru ve Şili grupları müzik ve dans gösterilerini 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde İskele Meydanında kurulacak sahnenin yanı sıra ilçenin çeşitli noktalarında sürdürecek. 11 Ağustos Cuma günü konuk ülke dans grupları ve Şef Nevzat Avcı yönetimindeki Tekirdağ Musiki Derneği Türk Sanat Müziği korosu saat 21.00'de sahne alacak. Bu programın ardından yine Türk Sanat Müziğinin güçlü isimlerinden TRT sanatçısı Nusret Yılmaz ilçe halkına ve konuk katılımcılara müzik ziyafeti sunacak.

FİNALDE GÖKSEL SAHNE ALACAK

'Gelibolu’da Yaz Etkinlikleri' programı Türk pop müziğinin buğulu sesi Göksel'in 12 Ağustos Pazar günü iskele meydanında vereceği konser ile son bulacak. Kendine özgü yorumu ve güçlü sesiyle saat 22.00'de Gelibolulular ile buluşacak olan Göksel’in konseri öncesinde ikiz kardeşler Mertcan ve Berkcan Keskin tarafından kurulan yerel rock grubu Keskin, saat 21.00’de sahne alacak.