YEREL
Giriş Tarihi : 17-07-2018 20:11   Güncelleme : 17-07-2018 20:27

Bağırsak kanseri kapalı çekum tümörü ameliyatı başarıyla uygulandı..

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde ilk kez laparoskopik çekum tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Bağırsak kanseri kapalı çekum tümörü ameliyatı başarıyla uygulandı..

3. Basamak sağlık kuruluşlarında yapılan yüksek riskli Cerrahi operasyonların başarıyla yapıldığı Devlet hastanesinde ilk kez laparoskopik çekum tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Şikayetleri üzerine hastaneye gelen 75 yaşındaki bayan hastaya yapılan tetkikler sonucunda Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mehmet Ali Karacaer tarafından çekum tümörü teşhisi konuldu.

Başarılı operasyonlara imza atan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Tali, Op. Dr. Mehmet Ali Karacaer ve Op. Dr. Temel Bulut tarafından operasyon gerçekleştirildi Sağ kalınbarsak başlangıç tümörü olarak bilinen bu kanser hastalığında sağ barsağın tamamı alındı, karaciğere ve barsağın sol tarafına yayılan kanser dokusu tamamen çıkarılarak tedavi sağlandı.Kapalı bir şekilde gerçekleştirilen operasyonda hasta kısa sürede ayağa kalktı hızlı bir iyileşme süreci sonucunda sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Teknolojik gelişmelerin yakından izlenerek birebir hastanede uygulandığını dile getiren Hastane Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali “Tüm kanser ameliyatlarımız tecrübeli ekibimiz ve donanımlı ameliyathanemiz sayesinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Endoskopik işlemlerimizin kısa bir sürede sıra beklemeden uygulanmasıyla hastamızın tanısı hızlı bir şekilde konulup tedavisi hızlandırılabiliyor. Pankreas kanserleri, yemek borusu kanserleri, mide ve incebarsak kanserleri, Kapalı fıtık, kasık fıtığı, obezite ameliyatlarının kapalı bir şekilde gerçekleştirildiği hastanemiz, sadece kendi şehrimizde değil civardaki şehirlerden ve bölgelerden hasta almakta olup Bölge Hastanesi olma yolunda ilerlemektedir.” Dedi.

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA