YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2018 23:17   Güncelleme : 13-07-2018 23:35

Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak

Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Bölge Trafik Kavşağı ile Oto Kent Sitesi kavşağı arasında kavşak düzenleme ve üstyapı yenileme çalışması gerçekleştirilecek.

Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak

Kentimizin önemli kavşaklarından biri olan Bölge Trafik Kavşağı, özellikle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, okullar ve toplu konut alanlarına ulaşımı sağlayan kilit bir noktada bulunuyor. Bu kapsamda araç yoğunluğuna bağlı olarak zaman zaman yaşanan ulaşımdaki aksaklıkların giderilmesi adına bu alana sığınma cebi niteliğinde şerit ayrılarak trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

16 Temmuz 2018 Pazartesi günü başlaması planlanan kavşak düzenleme ve üstyapı yenileme çalışmaları kapsamında ise bölgenin geçici olarak trafiğe kapanması veya tek şerit üzerinden gidiş geliş yönlendirmesi yapılmasına ihtiyaç duyulacağından trafik işaret ve işaretçilerine uyulması konusunda kentlilerimizin bilgisine sunarız.