SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-06-2018 18:27   Güncelleme : 25-06-2018 18:46

Henüz 17sindeydi. Madalyaları olan bir sporcuydu hayalleri vardı çok erken hayata veda etti!..

Henüz 17sindeydi. Madalyaları olan bir sporcuydu Hayata tutunmak icin ne cok sebebi vardi oysaki. Ecelin soğukluguyla çocuk yaşındayken tanıştı. Ailesinin güzel yüregi sayesinde daha çocuk olmasına rağmen giderken 7 kisiye hayat oldu.

Henüz 17sindeydi. Madalyaları olan bir sporcuydu hayalleri vardı çok erken  hayata veda etti!..

17 yasindaki Necdet Tümer 21 haziran günü motosikletiyle büyük bir kaza geçirdi. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Ailenin iki çocuğundan küçüğü olan Necdet Tümer Beyin cerrahisi Uzmanı Op.Dr İsmail Yurt tarafindan ameliyat edildi ve tedavisine devam edilmek üzere yoğun bakıma alındı Burada saatlerce süren yasam mücadelesini kaybeden gencin beyin ölümü gerçeklesti. Organ nakli koordinatörü Uz.Dr. Azem Ülkü,hemsire Emine Karakaya ve Yeliz Baykala' nın yapmış olduğu görüşmelere olumlu cevap veren acılı aile evlatlarının organlarını bağışlama kararı verdi. Bu dünyadan göçerken 7 kisinin elinden tutup hayata bağlayacak olan Necdet Tümer 'in karacigeri ve sol böbreği Bursa Uludag Üniversitesi Hastanesi, akciğeri Ankara Yüksek Ihtisas Hastanesi, pankreası istanbul istinye Üniversitesi Hastanesi, iki korneası Bursa Yüksek ihtisas Hastanesi ve sağ böbreği ÇOMÜ Arastırma Hastanesinde Yatmakta olan hastalara umut oldu.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başheki Op. Dr. Ufuk Tali başsağlığı dileklerini ileterek "Daha 17 sindeki Necdet Tümer'in acısını icimizde hissederek Allah'tan rahmet diliyoruz. Evlatlarının acısını yaşarken dahi baska insanlara umut olabilen yüce gönüllü aileye ise sabırlar diliyorum" dedi.