YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2018 21:49   Güncelleme : 19-06-2018 21:49

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Troya Açık Su Yüzme Yarışı düzenlenecek..

Çanakkale'de, "2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenecek "Troya Açık Su Yüzme Yarışı", 29 Temmuz'da yapılacak.

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Troya Açık Su Yüzme Yarışı düzenlenecek..

Çanakkale'de, "2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenecek "Troya Açık Su Yüzme Yarışı", 29 Temmuz'da yapılacak.

Kontenjanın neredeyse dolduğu yarışın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, yapıldı. Toplantıya; Çanakkale’deki kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, TSV Üyesi Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen, TSV yetkilileri, Organizasyon Komitesi sorumluları ve yarışın ana sponsoru Kale Grubu adına Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Bölüm Başkanı Rana Birden Çorbacıoğlu katıldı. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı yaptığı konuşmada böylesi güzel ve sürdürülebilir bir etkinliği Çanakkale’ye kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Kentin merkezinde yapılacak bu etkinlik için gelecek yarışmacılar, aileleri ve seyirciler sayesinde oluşacak spor turizmi algısının da yıllar içinde artarak devam edeceğinin altını çizdi.

“DÜNYA ŞAMPİYONU-REKORTMEN UTE HASCHER-BRÜCKNER DE KATILACAK”

TSV Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen; Dünya Şampiyonu-Rekortmen efsane Alman yüzücü Ute Hascher-Brückner’in de yarış için Çanakkale’de olacağını ve bu sayede dünya basınının ve spor kamuoyunun Çanakkale’ye olan farkındalığının artacağını dile getirdi.

YARIŞIN RENGİ MOR

TSV Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen ayrıca; Çanakkale’de yapılacak ve gelenekselleşmesini planladıkları bu etkinliğin her geçen yıl Çanakkale turizmine ve marka değerine katkı sunacağını, böylesi güzel bir etkinlik ile TSV olarak Çanakkale’ye katkı sunmaktan gurur duyduklarını söyledi. Tüzmen toplumsal bilince katkı sağlamak adına bu ilk yarışta t-shirt, bone gibi materyallerin kadına yönelik şiddete farkındalık sağlamak amacıyla mor renkte hazırlandığını dile getirdi. Dünyaca tanınmış birçok başka yüzücünün de katılımcı olarak kayıt yaptırdığı Kale Grubu’nun Ana Sponsorluğunda gerçekleşecek 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışı 29 Temmuz’da İkinci Kordon’dan başlayıp Kepez Belediyesi Halk Plajı’nda sona erecek.

PARKURUN TARİHLE TEMASI “MESUDİYE ZIRHLISI”

Troya Yılı kapsamında Türk Spor Vakfı tarafından ilki yapılacak olan 2018 Troya Açık Su Yüzme Yarışında bin sporcu Mesudiye Zırhlısı’nın üzerinde kulaç atacak. Yarışın Ana Sponsoru Kale Grubu adına toplantıda hazır bulunan Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Bölüm Başkanı Rana Birden Çorbacıoğlu "Bu önemli etkinliğin Kale Grubu olarak doğduğumuz topraklar Çan’da 60 yıldır kesintisiz her 27 Temmuz’da kutladığımız Seramik Bayramı törenlerinin de tamamlayıcı parçası olacağına inanıyoruz. Bu yılın Mart ayında yine bir ilke imza atarak 'Troya’dan Gelibolu’ya Tarihin İzinde Sürüyoruz' sloganıyla düzenlenen Kale Grubu Çanakkale Bisiklet Turu’na adımızı vermiştik. Yüzme de tıpkı bisiklet gibi sağlıklı, kaliteli ve eğlenceli bir hayatı simgeliyor ve bizim için sürdürülebilirliği, akıllı yaşamı, barışı ve dostluğu sembolize ediyor. Yarışın her yıl artan bir ilgi göreceğini ve Çanakkale’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını düşünüyor ve destek olmaktan onur duyuyoruz." dedi.