YEREL
Giriş Tarihi : 08-06-2018 02:26   Güncelleme : 08-06-2018 02:55

Çanakkale Ruhuna Fatiha okutan yüz karası olay..

Küçük Sanayi Sitesi. Başkan Sezai Kahraman ve yönetimi tarafından düzenlenen iftar yemeğine davet edilen İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayları ve partililerin bulunduğu masalara da yemek getirilmedi ve söz hakkı verilmedi

Çanakkale Ruhuna Fatiha okutan yüz karası olay..

 Küçük Sanayi Sitesi. Başkan Sezai Kahraman ve yönetiminin düzenlediği  iftara İYİ Partililerde davet edildi iftar öncesi Başkan kahraman katılanlara teşekkür konuşması yaptı. AKP, CHP  STK’ların isimlerini sayan başkan İYİ Partinin ismini zikretmedi yok saydı

İYİ Parti Çanakkale milletvekili adayları ve partililer, iftar programında kendilerine söz hakkı verilmeyince ve İYİ Partililerin olduğu masalara yemek getirilmeyince programı terk etti.

İYİ Partililerin olduğu masalara yemek getirilmemesi iftara katılanlar tarafından büyük tepki topladı.küçük sanayi sitesi esnafı tarafından sanayi sitesi içerisinde koordinesi sanayi sitesi yönetimi tarafından yapılan bir iftar yemeği düzenlendi. Düzenlenen iftara Davet edilen kooperatif üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.İftar öncesi siyasi parti temsilcileri söz alarak kısa konuşmalar gerçekleştirdi. Önce AKP Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan konuşmasını gerçekleştirirken, daha sonra CHP Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek konuştu.

İftarı koordine eden Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Kahraman, İYİ Parti ismini zikretmedi ve milletvekili adayına söz hakkı vermedi masalarına yemek serviside yapılmayan  300 kişilik İYİ Parti grubu iftarı terk etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Çanakkale 1. sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz, şöyle konuştu:"Sanayi sitemizin başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar programına davet edildik. 

Orada Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve AK Parti'nin hem milletvekilleri, hem adaylar hem de teşkilatları hem de İYİ Parti'nin adayları ve teşkilatları mevcuttu. Sanayi sitesinde her iki Cumhuriyet Halk Partisi ve AK Parti teşkilatları takdim edildi, İYİ Parti'nin hiçbir ismi ağza alınmadı. Başkanı uyardı arkadaşlarımız İYİ Parti de burada, adayı da burada diye. Uyarılara rağmen zikretmediler. Daha sonra konuşma hakkı da verilmedi.Bizde kendilerine protokolün sadece Çanakkale'de Bülent Turan'dan ibaret olmadığını bu yapının doğru olmadığını, yemek vermediniz bari saygı duyun, en azından misafiriz ismimizi zikredin diyerek tepkimizi ortaya koyduk ve kalktık."

Diğer yandan, İyi Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Adnan Mecu yaşananlardan sonra yaptığı açıklamada 
“Bugün sanayi sitemizin geneleksel olarak düzenlediği iftara İYİ parti olarak milletvekili adayımız sayın Rıdvan Uz önderliğinde yoğun  olarak katılım gösterdik.  Sanayi sitesi başkanın iktira yaranmaya  çabası ve yanlı hareketleri istemediğimiz olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Hiç kimsenin İyi partiyi ve bizleri yok saymaya çalışmasına asla izin vermeyiz.  Hem sanayi sitesinde esnaflık yapan, hem de parti yöneticisi olarak yaşanan bu olayı protesto ediyorum, kınıyorum. Ne Çanakkale’den ne de Türkiye'den İyi Parti gerçeğini silemezsiniz” dedi.