YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2018 19:31   Güncelleme : 25-05-2018 19:37

Devlet Hastanesinde yaşlı ve yürümekte zorluk çeken hastalar için açılan kapı kapatıldı...

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yönetiminin yaşlı ve yürümekte zorluk çeken hastaların polikliniklere 300-400 metre yürümesin diyerek bahçe duvarına açtığı giriş kapısı, duvar örülerek yeniden kapatıldı!

Devlet Hastanesinde yaşlı ve yürümekte zorluk çeken hastalar için açılan kapı kapatıldı...

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde yaşlı ve yürümekte zorluk çeken hastaların polikliniklere ulaşımı büyük önem taşıyordu. Yapımı nedeniyle hastane önünden polikliniklere gitmek için vatandaşların 300-400 metre kadar yürümesi gerekiyor. Vatandaşlar bu mağduriyetin önlenmesi için onlarca kez hastane yönetimine başvuru yapmış; hastaneyi çevreleyen bahçe duvarında polikliniklere yakın mesafede bir geçiş kapısı açılmasını istemişlerdi.

GEÇİŞ KAPISINDA RAHATSIZ OLAN ÇEVRELER VAR!

Vatandaşlardan gelen talebi sonunda değerlendiren hastane yönetimi geçtiğimiz günlerde yayaların geçişleri, engelli hastaların ulaşımı için bir geçiş kapısı açmıştı. Fakat buraya geçiş açılmasını istemeyen bazı çevreleri rahatsız etmişti. Bu çevreden bazı isimler geçişi tekrar kapattırmak için Çanakkale’deki bürokratları gezmiş ve geçiş yerinin tekrar kapatılmasını istemişlerdi.

BASKILAR SONUÇ VERDİ, GEÇİT DUVARLA ÖRÜLEREK KAPATILDI

Yayaların polikliniklere ulaşması için hayati önem arz eden geçitten rahatsız olan çevrelerin bürokratlara yaptıkları geziler sonuç verdi. Polikliniklere ulaşımı kolaylaştıran geçit duvarla örülerek kapatıldı. Durumdan rahatsız olan vatandaşlar ise tepki gösterdiler.

Kaynak Aynalı Pazar