YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2018 00:52   Güncelleme : 10-05-2018 00:52

Dünyanın Tek Dostluk ve Barış Rallisi Europa - Orient Rallye’nin Kalbi Troya’da Atacak!

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen, dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör ralli tutkunlarının Oldtimer ve Youngtimer araçlarla katılabildiği Europa - Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin 13.sü düzenleniyor.

Dünyanın Tek Dostluk ve Barış Rallisi  Europa - Orient Rallye’nin Kalbi Troya’da Atacak!

Birbirine komşu iki büyük medeniyetin yerleştiği coğrafyada dostlukları çoğaltmak, insanların birbirlerine dokunmaları ve en önemlisi birbirlerini anlamaları için organize edilen Europa - Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye ayağı 10 Mayıs’ta Gestaş Sponsorluğunda Çanakkale’de başlayacak.

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20.yılında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018 yılının ‘’TROYA YILI’’ ilan edilmesi ile birlikte Europa - Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin bu yılki ana teması 2018 Troya Yılı olacak.

Europa - Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nde bu yıl 11 ülkeden 250 sporcu yarışacak. Fransa’nın Strazburg Kenti’nden start alacak Europa Rallisi’nin katılımcıları 2018 Troya Yılı’nda Troya’yı ve Çanakkale’yi keşfederek macera dolu farklı bir deneyimi paylaşacak.

Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu Parkuru olmak üzere üç etaptan oluşan Europa - Orient & Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye ayağının başlayacağı yer Çanakkale

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA