ÇEVRE
Giriş Tarihi : 15-04-2018 13:46   Güncelleme : 15-04-2018 13:46

Atikhisar Su Havzasında hukuksuz ağaç katliamı devam ediyor

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Nisan ayı Belediye Meclis toplantısında Orman Bölge Müdürlüğü ile yaptığı görüşmede Müdürlük tarafında mahkeme kararına istinaden ağaç kesimlerinin durdurulduğu açıklamasının yapıldığını belirtmişti. Ancak iki gün önce çekilen bu görüntüler gerçeğin böyle olmadığını gösteriyor

Atikhisar Su Havzasında hukuksuz ağaç katliamı devam ediyor

Çanakkale merkeze bağlı Atikhisar Havzası içerisinde yer alan Kirazlı Köyü yakınlarında Alamos Gold’un şirketinin yerli ortağı ‘Doğu Biga Madencilik San. ve Tic. A.Ş. tarafından Gayrisıhhi İşletme Ruhsatı olmamasına rağmen ağaç kesimlerine devam edilmesi Çanakkale’de büyük tepki toplamış, hem ağaç kesimlerinin yapıldığı havza içerisinde, hem de Çanakkale’de eylemler yapılmıştı.  Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi tarafından, ağaç kesimlerinin hukuksuz olduğu belirtilirken, aynı zamanda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da Belediye Meclis toplantılarında kesimlerin hukuksuz olduğunu dile getirerek, kesimlere karşı denetimlere devam edecekleri ifadelerini kullanmıştı.

 
Orman Müdürlüğü ‘kesimler durdu’ demişti
Son olarak İl Orman Müdürlüğü tarafında yargı kararından haberdar olunduğu ve kesimlerin durdurulduğu belirtilmiş. Başkan Gökhan, Nisan ayı belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada;  “Orman Bölge Müdürlüğümüzü ziyarete gittim. Ağaçların kesilmesi ile ilgili görüştüm. Kendisi mahkeme kararını bildiğini, gördüğünü şu anda orada ağaç kesimi yapılmadığını, kesimlerin durdurulduğunu ifade etti. Onlarda bir kamu görevlisi. Bir başka mahkeme kararı gelmeden bir şey yapmayacaklarını, bu şekilde duracağını söyledi. Bizde orayı takip etmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.
 
Gizli gizli kesiyorlar
Bölgede iki gün önce çekilen yeni fotoğraflarda ağaç kesimlerine devam edildiği görüldü. Ağaç kesimlerinin yapıldığı alana giden çevreci vatandaşlar, ağaç kesimlerinin gizli gizli devam ettiğini belirttiler. Vatandaşlar, kesimleri fotoğraflarla belgelerken, katliamın durdurulması çağrısı yaptılar. 
(Eren Aşnaz)

Olay gazetesi

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA