SİYASET
Giriş Tarihi : 31-03-2018 15:26   Güncelleme : 31-03-2018 16:17

CHP İl başkanı Güneşhan'dan AKP ye sert eleştiriler...

AK Parti Çanakkale İl Başkanı, ağzının içinde bir şeyler geveleyerek açıklama yaptığını düşünmüş. Gevelemesi normaldir. Çünkü, söylediklerinden Genel Başkan Yardımcımızın sözlerini ya anlayamadığını ya da işine gelmediği için her zaman yaptıkları gibi çarpıttıklarını fark ediyoruz.

CHP İl başkanı Güneşhan'dan AKP ye sert eleştiriler...

CHP İl başkanı İsmet Güneşhan'dan gündemdeki konularla ilgili yaptığı açıklama ile AKP ye sert eleştirilerde bulundu yapılan açıklama şöyle;

AK Parti Çanakkale İl Başkanı, ağzının içinde bir şeyler geveleyerek açıklama yaptığını düşünmüş. Gevelemesi normaldir. Çünkü, söylediklerinden Genel Başkan Yardımcımızın sözlerini ya anlayamadığını ya da işine gelmediği için her zaman yaptıkları gibi çarpıttıklarını fark ediyoruz. Daha rahat anlaması için madde madde belirteceğim:

1. 45 günde bitecek dediğiniz OHAL, 20 ayı geçti. Bu süreçte yüz binin üzerinde kişi görevinden ihraç edildi. Bunlar arasında haklarında hiç soruşturma yürütülmeyenler var. Takipsizlik nedeniyle tahliye edilenler, FETÖ ile hiçbir ilişkisi olmaması nedeniyle beraat alanlar var. Bylock’u isteği dışı yüklediği ispatlananlar var. Bunların önemli bir kısmı işine iade edilmiyor. Binlerce aile, on binlerce insan, çoluk çocuk mağdur durumda. Bu mağduriyet ısrarla düzeltilmiyor. Hükümet duymazdan geliyor, insanlar OHAL Komisyonu gibi mekanizmalarla sürekli oyalanıyor. Bunun doğru olduğunu mu savunuyorsunuz? FETÖ’cü olduğu açık ama görevinde yükselmeye devam edenler var. İftiracıların işinden ettiği, bunun için hastalanıp ölen, intiharla canına kıyanlar var. Hakkında hiçbir soruşturma dahi olmadan 20 aydır açıkta bekleyen insanlar var. oh olsun mu diyorsunuz?

2. Bir hukukçu olarak hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmadan binlerce insanı FETÖ'cü ilan ediyorsunuz. Pensilvanya’da el öpmek için sıra kollayanları, “FETHULLAH GÜLEN’i biz kurtardık” diye gazeteye ilân verir gibi haber yaptıran, röportaj veren Grup Başkanvekili milletvekilinizi tanımıyor musunuz? Yoksa “-mış gibi” yapıp durumu mu kurtarmak istiyorsunuz? Ya o zaman hoca efendi hazretleri söylemiyle “ne istedilerse verdik” diyenleri tanımıyor musunuz? Peki, FETÖ ile paralel yürüyen partinizin temsilcilerini, kozmik odayı açanları, onlarla birlik olup milli orduya kumpas kuranları, “dön bitsin bu hasret” diye salya sümük ağlayanları bilmiyor musunuz? Bilmiyorsanız ya cehaletten ya da ihanettendir. İşte bunlar da hesap verecek ki, o zaman adalet yerini bulsun.

3. İbrahim Kaboğlu, Öget Öktem Tanör ve daha onlarca dünya çapında akademisyeni hangi terör örgütüne sokuyorsunuz? Bu insanlar yüz akımızdır. Sizin yüz akınız da camiler genelev yapıldı diyen akademisyendir. Kaboğlu işsiz kalacak, savunduğunuz soytarı öğrencilere zehir akıtmaya devam edecek öyle mi? Siz kabul edebilirsiniz bu durumu, ama biz bilimin yolundan giden insanlarız, kabul etmiyoruz!

4. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine, ismine, aziz hatırasına sığınmaktan onur ve gurur duyarız. Siz 6 yaşında çocukla evlenilebilir diyen adamların, öfkeli çocuklar dediğiniz IŞİD’lilerin, Atatürk’e, eşine ve hatırasına küfür eden sahte soytarı tarihçilerin, camileri genelev yaptılar diyen sapıkların, sosyal demokratları öldürün diyen rektörlerin, kadınlar dayak yediklerine dua etsinler diyen hocaefendilerinizin, kadınları tiyatro sahnesinden indiren başkanlarınızın arkasına sığınırsınız. Bunlardan birine dair açıklamanız, tepkiniz var mı? Oldu mu? Hayır.

5. Akademisyen kimliğindeki soytarı camileri genelev yaptılar dediğinde zoraki iki üç satırlık açıklama haricinde ne yaptınız? YÖK’e ve üniversite yönetimine “neden bu adam hala derslere giriyor, öğrencileri zehirliyor, soruşturma bitene kadar görevden el çektirilmiyor” diyebiliyor musunuz? Demek ki bu adamı koruyor, fikri ortaklık yapıyorsunuz. Kim bilir, kadın il başkanınızı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde, bu adama karşı içinizdeki bizce tatlı sert sizce en sert, açıklamayı yaptığı için görevden aldırdınız. Sırf bu sapkını korumak için.

6. Bize değil, Grup Başkanvekilinizi de yanınıza alıp, gidip üniversite yönetimine, YÖK’e karşı sözünüzü yükseltin ki bu adamla aynı düşünmediğinizi anlayalım.

Saygılarımla.

İsmet GÜNEŞHAN

CHP Çanakkale İl Başkanı