YEREL
Giriş Tarihi : 17-01-2018 22:27   Güncelleme : 17-01-2018 22:33

Kalp rahatsızlığı bulunan 20 aylık bebek Uçak Ambulansla Ankara’ya Sevk Edildi

Kalp rahatsızlığı bulunan ve durumu ağırlaşan 20 aylık minik bebek Uçak Ambulans ile tedavisi yaptırılmak üzere Ankara’ya sevk edildi.

Kalp rahatsızlığı bulunan 20 aylık bebek Uçak Ambulansla Ankara’ya Sevk Edildi

Kalp rahatsızlığı bulunan ve durumu ağırlaşan 20 aylık minik bebek Uçak Ambulans ile tedavisi yaptırılmak üzere Ankara’ya sevk edildi. bu konuda il sağlık müdürlüğünün yaptığı açıklama şöyle;

 

16.01.2018 tarihinde Kalp rahatsızlığı bulunan M.Ü adlı 20 aylık bebeğin Çan Devlet Hastanesinde kalp ve solunumunun durması ile bebeğe dışarıdan suni solunum ve kalp masajı ile müdahale edilerek tekrar hayata döndürülmüştür. Ardından M.Ü adli bebeğin Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi 2. basamak yoğun bakımına sevk edilmiştir. Bebeğin durumu için sevk zinciri 3. Basamak Çocuk Kardiyolojisi bulunan bir hastaneye sevk edilmesi gerekliliği üzerine, Ankara Üniversitesi çocuk yoğun bakımına sevk işlemi gerçekleştirilmiştir. 17;52 de Uçak ambulans İstanbul Sabiha Gökçen havaalanından kalkış yapmış 18;31 de şehrimize inmiştir. Çanakkale Havaalanında beklemede olan ve hastayı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinden alan Merkez 1'nolu ASHİ ekibi tarafından M.Ü adlı hasta bebeğimiz uçak ambulansa teslim edilmiş ve Uçak ambulans hastamızı alarak Anakara'ya ulaştırmak için tekrar saat 18.57 da kalkış yapmıştır.

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA