SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-12-2017 00:15   Güncelleme : 02-12-2017 00:15

İl sağlık müdürlüğü Trafik kazası geçiren 13 yaşındaki çocuğa yardım elini uzattı

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde anne ve kardeşleriyle beraber yaşayan ve Haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf’un tedavisi İl Sağlık Müdürlüğünün devreye girmesiyle yapılacak.

 İl sağlık müdürlüğü Trafik kazası geçiren 13 yaşındaki çocuğa yardım elini uzattı

Haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf’un tedavisi İl Sağlık Müdürlüğünün devreye girmesiyle yapılacak. Bu konuda Çanakkale sağlık il müdürlüğünün yaptığı açıklama şöyle;

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde anne ve kardeşleriyle beraber yaşayan ve haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf hakkında yerel medyada çıkan haber ile ilgili gerekli sağlık işlemleri hemen başlatılmıştır. Konuyla ilgili olarak aile bireyleriyle derhal temasa geçen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri hasta evine ziyarette bulunarak tedavisi ve durumu ile ilgili yapılması gerekenler hakkında planlamasını yaparak gerekli işlemleri hızlıca başlatmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından hasta evinden alınarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy devlet hastanesine götürülerek tanı ve tedavi işlemleri başlatılmıştır.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil tıp uzmanı Dr. Okan Bardakçı'nın durumu değerlendirmesi sonrasında gerekli tüm tahlil, tetkik ve görüntülenme işlemleri gerçekleştirilmiştir. Sonrasında Nöroloji uzmanı Dr. Rengin Korgun Aytuğ ve Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Esra Taş tarafından Mavya'nın durumu değerlendirilerek ilaç tedavisi başlanmıştır, hekimlerin önerisine göre 1 hafta sonra hastanın durumu tekrar değerlendirildikten sonra Fizik Tedaviye başlanması kararlaştırılmıştır hastaya tedavi konusunda gerekenlerin yapılması için planlamasının ve transferinin sağlanacağı bilgisi hastanın ailesine verilmiştir.

Çanakkale

İl Sağlık Müdürlüğü