SAĞLIK
Giriş Tarihi : 01-11-2017 18:41   Güncelleme : 01-11-2017 18:41

Kanserli Anne’nin Çığlığı yetkilileri harekete geçirdi

Çanakkale’de 5 ay önce gittiği hastanede yapılan kontroller sonucu rahim kanseri teşhisi konulan annenin çığlğı yanıt buldu Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri harekete geçti.

Kanserli Anne’nin Çığlığı yetkilileri harekete geçirdi

Çanakkale'de 5 ay önce gittiği hastanede yapılan kontroller sonucu rahim kanseri teşhisi konulan, ameliyat için doktor bulamayınca, "Yaşamak istiyorum. Ölmek istemiyorum" diyerek yardım çağrısında bulunan 46 yaşındaki Müjgan Coşkun için İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Konu ile ilgili sağlık müdürlüğü bir açıklama yaptı açıklama şöyle;

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesi Boğazken Mahallesi’nde kızı 19 yaşındaki Buse İlkay Küçük, torunu 3 yaşındaki Yağmur Balım Malkoçoğlu ile yaşayan 46 yaşındaki Müjgan Coşkun, hakkında ulusal ve yerel medyada çıkan haber ile ilgili gerekli sağlık ve sosyal yardım işlemleri hemen başlatılmıştır. Konuyla ilgili olarak aile bireyleriyle derhal temasa geçen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri Çanakkale valiliği ve Çanakkale Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfı ile beraber hasta evine ziyarette bulunarak tedavisi ve durumu ile ilgili yapılması gerekenler hakkında görüştü. Çanakkale Vali Yardımcısı Sayın Turan yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Sayın Ali TAŞÇI ve Çanakkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdürü Sayın Özcan AKÇAY hasta ve ailesini bilgilendirerek konuyla ilgili gerekli sağlık ve yardım ihtiyaçlarının en kısa zamanda giderileceği ve kendisinin yanında olduklarını dile getirdiler. Tüm kurum ve kuruluşların desteği ile sağlığına en kısa zamanda kavuşması için ne gerekiyorsa yapılması için konunun takipçisi olduklarını ifade ettiler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Tıbbi onkolog Yrd. Doç.Dr. Lokman KORAL tarafından Takip Edilen Hastanın Jinekolojik Onkoloji Bölümünde hekimlerin önerisine göre hastaya tıbbi veya cerrahi tedavi konusunda gerekenlerin yapılması için planlamasının ve transferinin sağlanacağı bilgisi hasta ve ailesine verilmiştir.

Çanakkale

İl Sağlık Müdürlüğü

 

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA