Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 31-10-2017 01:18   Güncelleme : 31-10-2017 01:47

Kendisinden 23 yaş büyük eşini öldüren koca Çanakkale'li çıktı!...

Kadıköy'de otomobilinde başından vurularak öldürülen 62 yaşındaki Selva Sağlam Yılmaz'ın katil zanlısı olan kendisinden 24 yaş küçük kocası Emrah Yılmazın Çanakkaleli olduğu öğrenildi

Kendisinden 23 yaş büyük eşini öldüren koca Çanakkale'li çıktı!...

Kadıköy'de otomobilinin içinde eşi Selva Sağlam Yılmaz'ı silahla öldürdüğü iddia edilen Emrah Yılmaz "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı

İstanbul'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Selva Sağlam Yılmaz'ın (61) katil zanlısı kocası Emrah Y., Sakarya Akyazı'da yakalandı. Aldatıldığını öne süren zanlı, eşinin kendisini aldattığını, cinayeti de bir aydır planladığını söyledi. Zanlının, Selva Yılmaz'ın eski kocasının arkadaşı olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Kadıköy'de 28 Ekim tarihinde ticari taksi ile takip ettiği eşi Selva Sağlam Yılmaz'ı (69) otomobilinin içinde silahla öldürdüğü iddia edilen Emrah Y., (38) emniyet işlemlerinin ardından bugün adliyeye çıkarıldı.

Emray Y.'yi sorgulayan mahkeme, şüphelinin "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Cinayet Büro Amirliği'nin yaptığı soruşturmada, cinayete götüren detaylar da ortaya çıktı. Selva Sağlam Yılmaz, 3 yıl önce boşandığı ve Çanakkale'de cezaevinde olan eski kocası Sezgin Ç.'ye para göndermek isteyince kocasının arkadaşı Emrah Y. ile tanıştı. Sosyal medyadan sohbet edip mesajlaşan ikili ilişkiye başladı. Kısa sürede evlenen çiftin arasında kısa süre sonra sorunlar başladı.

Emrah Y.'nin iddialarına göre gıda işiyle uğraşan Selva Yılmaz, başka biriyle eşini aldattı. Kıskançlık krizi sırasında Emrah Y., eşini bıçakla yaraladı. Yılmaz, hastaneye gitti ancak kaza sonucu kendini bıçakladığını iddia etti.

BİR AYDIR TAKİPTEYDİ

Bir süre sonra gerçeği itiraf eden Selva Yılmaz, eşi tarafından bıçaklandığını söyledi. Şikayet üzerine aranmaya başlanan ve eşini bir aydır takip edip öldürmeyi planlayan Emrah Y., cumartesi günü silahla eşine kurşun yağdırdı. Ruhsatsız silahla cinayeti işleyen zanlı, yaya olarak olay yerinden hızla kaçtı. Cinayet, güvenlik kameraları tarafından da tespit edildi.

"DOSTUMLA BENİ ALDATTI"
Asayiş Şube'de soruşturması tamamlanan katil zanlısı Emrah Y., emniyet çıkışında, "Ben vicdanen rahatım. Bu namus cinayeti. Dostumla beni aldattı. Yakaladım" dedi. Adliyeye gönderilen Emrah Y.'nin daha önce de yaralama suçunun yer aldığı 5 ayrı sabıka kaydı olduğu belirlendi.