Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 25-07-2017 21:43   Güncelleme : 25-07-2017 21:43

Çanakkale'de 1.5 ton esrar ele geçirildi Esrar zodyak botla getirilmiş!...

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, bir ihbar üzerine düzenledikleri operasyonda 1.5 ton esrar ele geçirildi

Çanakkale'de 1.5 ton esrar ele geçirildi Esrar zodyak botla getirilmiş!...

ÇANAKKALE'nin Ezine İlçesi'nde düzenlenen operasyonda 1.5 ton esrar ele geçirildi.
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bugün saat 07.00 sıralarında, Tavaklı İskelesi yakınlarındaki arazide 1.5 ton esrar buldu. Jandarma, uyuşturucu maddeyi bırakan kişi veya kişilerin yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

1.5 TON ESRAR ZODYAK BOTLA GETİRİLMİŞ
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, bir ihbar üzerine düzenledikleri operasyonda ele geçirdiği 1.5 ton esrarın, denizden zodyak bot ile getirildiği belirlendi. Bir bölümü denize atılmış, kalanı sahile indirilmiş toplam 73 paketten oluşan 1.5 ton kubar esrara el konulup, Geyikli Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Esrar paketlerinin bulunduğu yere yakın bir noktada kaçakçılıkta kullanıldığı sanılan bir zodyak bot tespit edildi. Bot jandarma tarafından bölgede muhafaza altına alındı. Olaya karıştığı tespit edilen ve eşkalleri belirlenen 3 kişinin yakalanması ise için çalışma başlatıldı.
Ele geçirilen esrarın zodyak botla Tavaklı İskelesi'ne getirildiği ve karaya çıkarıldığı, Türkiye'de piyasaya sürülmek üzere bir araca yüklenip yola çıkarılmak istenirken, operasyon düzenlenmesi nedeniyle şüphelilerin kaçtığı üzerinde durulduğu bildirildi.