YEREL
Giriş Tarihi : 04-07-2017 16:10   Güncelleme : 04-07-2017 20:36

ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı Hakkındaki yalan Habere İsyan Etti !..

ÇTSO Meclis toplantısında GESTAŞ’ta usulsüzlük yapıldığını dile getiren ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, yazılı basın açıklamasında bulundu. GESTAŞ Boğaz Turları üzerinden kendisi hakkında yalan ve iftiralarla dolu haber yapıldığı açıklayan ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı GESTAŞ ile yapılan görüşmeleri detayları ile açıkladı.

ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı Hakkındaki yalan Habere İsyan Etti !..

ÇTSO’da gerçekleştirilen son meclis toplantısında gündem dışı söz alan ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, iş dünyasını ve GESTAŞ’ı sarsacak açıklamalarda bulunmuştu. Pazarbaşı yaptığı konuşmada; “Özelleştirmeler oluyor. Turizm tesisleri özelleşiyor. Bunlardan haberiniz var mı? Çanakkale dışından firmalar alıyor. Kimsenin haberi olmuyor.  GESTAŞ diye bir kamu kurumu var Çanakkale’de. GESTAŞ bütün işlerini Memleketimizin dışında başka illerden gelenlere veriyorlar.  GESTAŞ’ta bir sürü usulsüzlükler yapılıyor. Yönetim kurulumuzun bunlardan haberi var mı? Burada birbirinizle tartışacağınıza Çanakkale yaşanan bu durumlara bakın. GESTAŞ’ın büfeleri özelleşti. Kim hangi hasılatı yapıyor? Ne kadar ödüyor? Belli değil. GESTAŞ yurt dışına öğrenci gönderiyor. Kimi gönderiyor. Çanakkale’den hangi acente götürüyor. Çanakkale’den mi götürüyor? Belli değil. Bunları üzerine gitmemiz lazım” ifadelerini kullanmıştı.

“KOMİSYONLU BİLET SATMAK İSTEDİLER” İDDİASI

ÇTSO’da konuşma yapan ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı yaptığı şok açıklamalardan sonra hedef haline geldi. Bir gazete de çıkan “Peki Kemal Pazarbaşı'nın içinde olduğu bir heyet GESTAŞ'a giderek Boğaz Turlarının bilet satışlarının kendileri tarafından (dernek) yapılmasını istedi mi? 12 TL'lilik bilet fiyatının kaç lirasını komisyon olarak talep ettiler? Bu görüşmeden ne sonuç çıktı? Bu görüşme sonrası GESTAŞ'ta usulsüzlük olduğunu anladı.

“F TİPİ ÖRGÜTE NEDEN KARŞI DURMADINIZ?” YORUMU!

İlgili haberde Editör Notu olarak ise FETÖ gündeme getirildi! Editör yaptığı yorumda ise; “F Tipi Örgütün Çanakkale'de Düzenlediği Tırnak içinde Türkçe Olimpiyatları sırasında kentte bulunan bir avuç vatansever GESTAŞ'ın bu örgüte ne kadar para aktardığını sorup yazarken; Sayın Kemal Pazarbaşı bu konuyu o zaman gündeme taşıdı mı?” sorusunu yöneltti.

PAZARBAŞI “SETAHAT ACENTALARI KANUNU”NU HATIRLATTI

Gazetede yayınlanan ifadeler üzerine basın açıklamasında bulunan Kemal Pazarbaşı; “3 Temmuz 2017 tarihinde Çanakkale Demokrat gazetesinde şahsım ve başkanı olduğum ÇATOD Derneği adına aslı olmayan yalan iftira içeren bir haber yapılmıştır” ifadelerine yer vererek gazetenin iddia ettiği görüşmeleri doğruladı ve şu bilgileri verdi;

“Şahsımın da içinde bulunduğu Turizmciler ve Boğaz turlarını icra eden DENTUR yetkilileri, GESTAŞ tarafından davet edilmiş olup, Boğaz turlarının nasıl verimli çalışacağına dair sektör temsilcileri ile GESTAŞ genel müdürlüğü makamında toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Çanakkale Seyahat Acenteleri temsilcileri de yer almıştır.

1618 sayılı Seyahat Acenteleri kanunu gereğince ve Çanakkale Seyahat Acentelerinin Boğaz Turu satışlarında daha aktif rol oynaması, bu ürünün Çanakkale turizmine daha etkin kazandırılması için önerilerde bulunulmuştur. Hatırlanacağı üzere geçen yıl bu turlar Çanakkale Seyahat Acenteleri dikkate alınmayarak gerçekleştirilmiş ve verim alınamamıştır.

“FETÖ VE YANDAŞ TÜM UNSURLARA KARŞI HAYATIM BOYUNCA KARŞI OLDUM”

“Bizde Çanakkaleli seyahat acente temsilcileri ile birlikte Çanakkale Boğaz Turu satışlarında ve tanıtımında tüm Çanakkale Acentelerinin aktif rol oynamasını, piyasaya sürülen ürünlerde Çanakkale Boğaz Turunun olması için Acentelerin yoğun gayret göstermesini hatta günü birlik Gelibolu Turlarına Boğaz turunun da dahil edilerek tur süresi ve niteliğini arttırılmasını talep ettik.

Gazetenin Editör yorumuna da yanı veren Kemal Pazarbaşı, hayatı boyunca FETÖ ve yandaşı örgütlere karşı durduğunu belirterek, söz konusu yayın organıyla mahkeme de hesaplaşacağını açıkladı; “Bu çerçevede çabaları ile Çanakkale Seyahat Acentelerinin dünyadaki benzer binlerce örnekte olduğu gibi satışlardan pay alarak ürününün satılmasında motive edilmesini önerdik. Gazete tarafından yalan beyanda belirtildiği gibi ne şahsımın nede ÇATOD un satış ile ilgili hiçbir ilgisi olmadığını beyan eder,  bu tür hedef saptırıcı iftiraları kınıyorum. İlgili gazetenin editörünün not olarak devam ettiği haberde; FETÖ ve yandaş tüm unsurlara karşı hayatım boyunca karşısında durdum. İlgili kurum ile ilgili iddialarını mahkeme ve gerekli mercilere yapmasını tavsiye ederim.”

ÇATOD Başkan  Kemal Pazarbaşı

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA