YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2017 22:09   Güncelleme : 02-06-2017 22:16

Öğrencilere fiziksel şiddet uygulayan Kur'an öğretmeni hakkında savcılık soruşturma başlattı...

Bayramiç İlçesi'ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören 11 öğrencinin, kendilerine 3 yıldır fiziksel şiddet uyguladığını ileri sürerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetçi oldukları öğretmen hakkında savcılık soruşturma başlattı.

Öğrencilere fiziksel şiddet uygulayan Kur'an öğretmeni hakkında savcılık soruşturma başlattı...

Bayramiç İlçesi'ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde eğitim gören 11 öğrencinin, kendilerine 3 yıldır fiziksel şiddet uyguladığını ileri sürerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetçi olması üzerine daha önce uyarı cezası verilen Kur'an-ı Kerim dersi öğretmeni Halil Ç. hakkında savcılık tarafından da soruşturma başlatıldı.
Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi 12'nci sınıf öğrencileri 3 yıldan bu yana Kur'an-ı Kerim derslerine giren öğretmenleri Halil Ç.'nin kendilerini fiziksel şiddet uyguladığını iddia etti. Öğrenciler, Kur'an-ı Kerim dersinde verilen ezberi 1 gün sonra kontrol eden öğretmenlerinin ezberlenmediği takdirde erkek öğrencileri tokatladığını, kız öğrencileri ise eli değmesin diye sopa ile dövdüğünü ileri sürdü. Öğrenciler, derste öğretmen Halil Ç. tarafından dövülen bir arkadaşlarının sinir krizi geçirip kendisini tuvalete kilitlediğini de belirterek, bir ay önce Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetçi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, durumu Bayramiç Kaymakamlığı'na bildirdi.
Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, iddialarının araştırılması için inceleme başlattı. Kaymakam Kendüzler, Bayramiç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Niyazi Akay'ı soruşturma yapmakla görevlendirdi. Başhekim Dr. Akay, şikayetçi olan öğrencileri tek tek dinleyip, rapor hazırladı. Öğretmen Hamim Ç.'nin öğrencileri 'terbiye etmek' için dövdüğünün belirtildiği rapor, Bayramiç Kaymakamlığı'na gönderildi.
SAVCILIK İHBAR KABUL ETTİ
Bu rapor gereğince öğretmen Halil Ç.'ye uyarı cezası verildi. Kararın bir örneği Kaymakamlık tarafından Bayramiç Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi ve savcılık bunu ihbar kabul ederek, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılık tarafından 11 öğrenci ile okuldaki toplam 21 öğrencinin ifadesine başvuruldu. İfadeleri alınan 21 öğrencinin, öğretmenlerinin kendilerine fiziksel şiddet uyguladığını söyledikleri öğrenildi.
Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrencilere dayak iddiası ile ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

DHA

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
23 Nisan 2018 Solo Türk Gösterisi
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
İYİ Parti ÇTSO ve Esnaf Odaları Ziyareti
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA