Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
ADALETLE TANIŞACAKSINIZ MERHAMET BEKLEMEYİN
Temel SAĞIROĞLU

ADALETLE TANIŞACAKSINIZ MERHAMET BEKLEMEYİN

Bu içerik 2998 kez okundu.

Türkiye’nin 15 yıllık iç ve dış politikasını anlatmak için iki kelime yeterli. Maşallah - İnşallah.

41 Buçuk kere Maşallah. Üç kulhuvallah bir Elham. Derin bir nefes ve serin bir üfürük Daha fazlasına gerek yok.

☆☆

Asım'ın nesli gibi gençler yetiştirmek istiyoruz, bizim tek derdimiz bu" demişlerdi.

Eurobarometer, KONDA ve diğer araştırma kuruluşları 2015 yılında kamuoyu araştırması yaptı. Türkiye’deki ateist nüfusun son 10 yılda 4 milyon kişi artış göstererek 5.5 milyona ulaştığını belirledi. Başta Hristiyanlık olmak üzere diğer dinleri tercih edenlerle birlikte bu sayının 13- 14 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

☆☆

"Kimsesizlerin kimsesi/ Sessizlerin sesi olacağız" demişlerdi.

Kimsesizleri mafya tetikçisi yaptılar. Sessizleri küfürler ederek tekmelediler. Memuru dilenciye çevirip, emekliyi çöplüklere mahkum ettiler. İşçiyi taşeronlara, esnafı tefeci baronlara emanet ettiler. Çocuklara tecavüz edip adını bademleme koydular. Bir defadan bir şey olmaz diyerek vicdandanlarımızı kabak gibi oydular.

☆☆

"Eğitimde çağ atlatacağız" demişlerdi.’’

Uluslararası PISA testi sonuçlarına göre Türkiye 72 ülke arasında 52. oldu. Bu 72 ülkenin 35'ini Avrupa Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) ülkeleri oluşturuyor. Hiç birisi bizden daha alt sırada yer almadı. Bilim ve matematik dallarında sıralamaya dahi giremedik. "Kâbe’yi tavaf eden robot projesi en absürt tasarım dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

☆☆

"Faiz lobisine savaş açtık" demişlerdi.

Son 10 yılda ortalama kredi büyümesinin yüzde 28"in üzerinde seyretmesiyle Türkiye bankacılık sektöründe dünya rekoru kırdı. Yabancı bankalar için Türkiye Cumhuriyeti cazip bir adres haline geldi. Vatandaşlarımızın 2002 yılı sonunda, bankalara olan borcu 6.6 milyar lira iken, 2016 sonunda bu borç 459 milyar liraya yükseldi. Bankalara borçlu olan vatandaşların sayısı 28 milyonu buldu. Her 3 kişiden ikisi kredi kartı borçlarını ödeyemez duruma geldi.

☆☆

’’Demokrasi ve Özgürlük getireceğiz’’ demişlerdi.

Demokrasiyi yobaza verip, özgürlüğü pedofiliye tanıdılar. Fitneyi, fesadı kendi elleriyle büyüttüler. Yetimin hakkını ayakkabı kutularında yürüttüler. Haysiyeti onuru yerlerde sürüttüler. Fetullah’ın yerini menzil aldı. Cemaatçiler mecliste yellenirken Soğuk Hücreler vatanseverlere kaldı.

41 Buçuk kere Maşallah. Üç Kulhuvallah bir Elham. Derin bir nefes ve serin bir üfürük Daha fazlasına gerek yok.

☆☆ Çözülüyorsunuz. Eriyorsunuz. Tükeniyorsunuz. Bunu sizde biliyorsunuz. Sadece şunu unutmayın.

Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetçileri sizleri asla ve kata affetmeyeceğiz. Eğer sizleri ’’toplumsal barış’’ düşüncesi ile affedecek olan olursa onları da affetmeyeceğiz. Merhamet beklemeyin. Af dilemeyin.’’ Biz hata yaptık pişmanız’’ demeyin. Adaletle tanışacaksınız ve bedelini ödeyeceksiniz.

Daha fazlasına gerek yok.

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır