Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
SÜMÜKLÜNÜN ALDATTIĞI SAFLAR ‘’YENİ DEVLET’’ KURACAKMIŞ!
Turgut ÖZKUL

SÜMÜKLÜNÜN ALDATTIĞI SAFLAR ‘’YENİ DEVLET’’ KURACAKMIŞ!

Bu içerik 1469 kez okundu.

Önceden dağda şimdi ise AKP sayesinde şehre inen PKK teröristleri ‘’Biz yeni devlet kurmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tanımıyoruz’’ diyor mu? Diyor!
AKP bu teröristlerle ‘’çözüm süreci’’nde aynı masaya oturdu, görüşmeler yaptı mı? Yaptı!
Sahte mehdilik iddiasında bulunarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmayı yerine güya şeriata dayalı bir devlet kurmayı, aslında İsrail ve Amerika’nın Emperyalist/Siyonist şeytani planlarının taşeronluğunu yapmayı ilke olarak benimsemiş haydut devlet Amerika’ya çöreklenmiş BOP’ un şeytanı sümüklü; ‘’Biz yeni devlet kurmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tanımıyoruz’’ diyor mu? Diyor!
AKP, bu sümüklü ve onun teröristleri ile devleti paralel yönetti, devletin bütün kurumlarını bu sümüklünün teröristlerine teslim etti. Bu paralel çete 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak için ‘’darbe’’ yapmaya kalktı mı? Kalktı!
Peki, bu yukarıdaki eylemler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre suç mu? Suç!
Yakalanan teröristler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin anayasal düzenini ortadan kaldırmak, yerine ‘’yeni devlet’’ kurmak suçundan Cumhuriyet Savcıları tarafından hazırlanan iddialar ile Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinde Türk Milleti adına yargılanıyor mu? Yargılanıyor!
Yukarıda açıkladığımız suç içeren eylemlerin sahipleri yasadışı örgütler ile birlikte hareket eden ama daha sonra ‘’kandırıldık’’ diyerek esasında hukukta olmayan bir kuralla kendini aklayan AKP’ye ait hem de AKP MKYK üyesi  FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fethullah Gülen ile samimi poz içeren fotoğrafı da olan Ayhan Oğan'ın televizyonlara çıkarak  “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır” diyerek açıklama yapması paralel bir açıklama değil midir? Aynen öyle. Paralel bir açıklamadır.
Ne demektir? ‘’Biz yeni bir devlet kuruyoruz!’’ 
Siz yeni bir devlet kuruyorsanız öncekini yok etmek istiyorsunuz ya da yok ettiniz. O, yok etmek istediğiniz ya da yok ettiğiniz devlet de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir! Bu da var olan anayasal düzene karşı suç işlemek demektir.
Şimdi bu devletin Cumhuriyeti korumakla görevli Cumhuriyet Savcıları harekete geçmeli midir? Elbette geçmelidir!
Göreceğiz…
Türk’ün son Başbuğu/Başkomutanı Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk Gençliğine Hitabesinde;
"... İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, MEMLEKETİN DAHİLİNDE, İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET VE DALALET VE HATTA HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler..." diyerek bize bugünlerin geleceğini, Türk Milleti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılabilecek ihaneti söylemişti.
Sümüklünün aldattığı saflar ‘’yeni devlet’’ kuracakmış!
Soralım o zaman, bu sözünü ettiğiniz devleti kurarken arkanızda kim var?
Adını dahi söylemekten kaçındığınız Türk Milleti yok herhalde…
O zaman bir daha soralım, kim var?
Arkanızda kim olursa olsun Türk Milleti, eğer millet olma özelliğini/erdemini kaybetmemişse eğer asla bu ihanete izin vermeyecektir!
Sevr’de denedikleri masa başında devlet kurma hayalini yırtıp atarak Kurtuluş Savaşı’nda süngünün ucuyla kanını, canını ve malını sebil ederek devlet kuran Türk, gerekirse kurduğu devleti yine kanını, canını ve malını sebil ederek koruyacaktır!
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz...

 

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır