Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert
AÇLIK OYUNLARI (KUTSAL ZEYTİN’İN KATAR A CEZASI)
Puna GÜLEÇÖZ

AÇLIK OYUNLARI (KUTSAL ZEYTİN’İN KATAR A CEZASI)

Bu içerik 1047 kez okundu.

“Kapitalizm kendi mezar kazıcılarını yaratır” der Marx ve Engels. Büyük topraklar iktidar ve iktidara yakın yakın bürokratlara ve ailelerine dağıtıldıkça, küçük köylü elindeki tarlalarını da kaybeder…Bugün Katar’a bakın duble lüx inşaatları ve yollarıyla sadece üç haftalık yiyecek stoklarına sahipler.açlık,susuzluk ve yıkım “geliyorum hazır olun” alarmını vermiş durumda..Onların bereketli topraklarında kaç zeytin var dı da üzerine tesis yaptılar sormak bilgi edinmek lazım…Eeee…Bu iş böyle;Musa peygamber ve İsrail halkının bir kıssası vardır,özetle, Allah lutfetmiş,o açlık dönemlerinde gökten bıldırcın eti ve (yahut başka bir temiz et bilemiyorum) içecek göndermişti de,israiloğullarının cevabını hatırlayın.Allah’ın peygamberine saygısızca şunu derler;”Allah’ına söyle de biz tek çeşit yemekten bıktık,bize yerin bitirdiği sebzelerden versin.”ayet şu şekilde:

“ Hani siz (verilen nimetlere karşılık): Ey Musa! Bir tek yemekle yetinemeyiz; bizim için Rabbine dua et de yerin bitirdiği şeylerden; sebzesinden, hıyarından, sarımsağından, mercimeğinden, soğanından bize çıkarsın, dediniz. Musa ise: Daha iyiyi daha kötü ile değiştirmek mi istiyorsunuz? O halde şehre inin. Zira istedikleriniz sizin için orada var, dedi. İşte (bu hadiseden sonra) üzerlerine aşağılık ve yoksulluk damgası vuruldu. Allah´ın gazabına uğradılar. Bu musibetler (onların başına), Allah´ın âyetlerini inkâra devam etmeleri, haksız olarak peygamberleri öldürmeleri sebebiyle geldi. Bunların hepsi, sadece isyanları ve taşkınlıkları sebebiyledir./Bakara suresi 61.ayet

Bu ülkede bir çok insan,haksızlık karşısında direnmeye çalışıyor ve siz onları bozgunculukla suçluyorsunuz..oysa onlarda sizlerin düzelttiğinizi sandığınız şeylerin nasıl bozulduğunu sizlere göstermeye ve bunca insanın hakkını korumaya çalışıyor.Bu ülkede ki halk ve iktidar en büyük zararı hırsları ve tutkuları uğruna iyi sandıkları şeyleri bu toplumu açlık,susuzluk,ve kıyıma hazırlarken yapıyor...Bu işaret ibret almak isteyenler için aslında güzel bir örnek, Katar’da önce zeytinleri kesti,yüksek lüks binaları inşa etti,halkı en alt tabakaya gömdü sırtına basıp kendilerini güzel sözlerle süsleyen gizli şeytanları ihya etti..bunu yaparkende size göre bolluk olarak görünen,fakat asırlardır sürekli sırtınızdan gerek vergilerle gerek borçlandırılarak alınan haraçlar,kısaca sizin olan herşey size satılarak ve en kaliteli elmayı yiyip kalan son bir iki lokmasını size atarak,yani sizi kandırarak gösterilen tüm bu hollywood tarzı filmlerden sonra,gerçeklik şu şekide döndü: "şimdi son durum son dakika haberi:”KATAR’DA AÇLIK SİNYALİ 3 HAFTALIK TAHIL, YİYECEK VE İÇECEK STOKU KALDI.” Sonuç da herkesin dönüşü Allah a ama,rızkı ve nimeti bol olan Yüce Rahman’ı başınıza gelenlerden dolayı suçlarken bir kez daha düşünün diye yazdım bu yazıyı “şüphesiz insan kendi kendine zulmetmektedir.” Rab’bim tüm bu salaklıklardan münezzehtir.

ZEYTİNE GELİNCE SANIRIM İSLAM I İSLAMLA ALDATANLARA BU AYET YETERLİDİR./ESENLİKLER

Allah, 'Göklerin-Arz'ın (Evrenin) 'Nuru'dur. 'Allah'ın Nuru'nun misali, 'Oyuk' içinde bulunan bir ‘Lamba’ gibidir. Lamba, bir sırça içerisindedir ve sırça, sanki 'incimsi bir yıldız'dır(nötron yıldızı gibi). O(Lamba) ki, ne doğuda, ne de batıda bulunmayan, mübarek bir zeytin ağacından yakılır. Neredeyse, ateş dokunmasa da, onun yağı, 'ışık' verir. (Bu), Nur üzeri Nur'dur. Allah, kimi dilerse, onu Kendi Nuru'na doğrultur. Allah, insanlar için misaller verir. Allah, her şeyin Âlimi'dir.

[NUR(24)/35]

DİĞER YAZILAR
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki