anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Askerliklerini Gelibolu'da yapmış iki arkadaş 72 yıl sonra hastanede karşılaştı

Ali Sert ve Tahir Tanış… İki eski asker arkadaşı kaderin acı bir oyunuyla 72 yıl sonra kanserle mücadele ettikleri hastanede karşılaştı.

 Askerliklerini Gelibolu'da yapmış iki arkadaş 72 yıl sonra hastanede karşılaştı
 Askerliklerini Gelibolu'da yapmış iki arkadaş 72 yıl sonra hastanede karşılaştı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1714 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Hayat koşturması arasında yıllarca görüşmeseler de sevgileri kalplerinde baki kalan iki devre arkadaşı şimdi kenetli elleriyle hasta yatağında birbirlerine destek oluyor.

Karaman'da askerlik yaptıkları yıldan bu yana 72 yıl geçen iki asker aradaşı kanser tedavisi gördükleri hastanede  tesadüfen aynı odaya düştü bir birlerini bulan iki asker arkadaşı büyük mutluluk yaşadı. 91 yaşındaki asker arkadaşlarının yıllar sonra buluşarak birbirlerine sarılmaları ise çocukları ile hastane personelini duygulandırdı.

Karaman Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesinde yaklaşık 1.5 yıldır tedavi görmekte olan 91 yaşındaki Ali Sert, 72 yıl önce birlikte askerlik yaptığı koğuş arkadaşı 91 yaşındaki Tahir Tanış'ın aynı odada tedavi olduğunu görünce hayli sevindi. Asker arkadaşıyla 72 yıl sonra tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Ali Sert, “Tahir Tanış ile askerliğimizi Çanakkale Gelibolu'da yaptık. Biz hiçbir zaman sevgimizi ve güleryüzümüzü birbirimizden eksik etmedik” dedi. Askerlik anılarını da anlatan Ali Sert, arkadaşıyla yıllar sonra buluşması nedeniyle torunlarının getirdiği pastadaki mumları üfleyerek söndürdü. Asker arkadaşlarının röportaj sırasında bile birbirlerinin elini bırakmaması ise dikkatlerden kaçmadı.
Ali Sert'in 63 yaşındaki oğlu Bilal Sert, “Babam ile asker arkadaşı Tahir Amca burada tesadüfen karşılaştı. Zaten karşılaşır karşılaşmaz sarılarak birbirlerine askerlik anılarını anlattılar. O an duygulu anlar yaşadılar” diye konuştu.

Hastalığı nedeniyle yattığı yatakta güçlükle konuşan Tahir Tanış ise “Bizim dostluğumuz 72 yıldır devam ediyor. Askerliğimizi aynı yerde yaptık ve aynı koğuşta kaldık. Şimdi de hastanede aynı odada kalıyoruz. Uzun yıllar sonra arkadaşımın hayatta olduğuna çok sevimdim” dedi. Tahir Tanış'ın 66 yaşındaki oğlu Zekeriya Tanış da, “Babam tedavi görmek üzere 10 gün önce buraya geldi. Tesadüfen asker arkadaşıyla karşılaştı. Birbirlerini gördükleri için çok mutlu oldular. Onların mutlu olması biz evlatlarını da çok mutlu etti” diye konuştu.

İHA

 

 

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...