anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Şehit Çavuş askere gitmeden önce Anne Saçlarımı LÖSEV’e bağışla demiş

Vatani görevini yapmak için saçlarını kesen ve annesine 'Saçlarımı LÖSEV’e bağışla' diyerek askere giden ve şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan’ın saçları annesinin elinde kaldı

Şehit Çavuş askere gitmeden önce  Anne Saçlarımı LÖSEV’e bağışla demiş
Şehit Çavuş askere gitmeden önce  Anne Saçlarımı LÖSEV’e bağışla demiş Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2194 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Çorlu Kaymakamlığı’nın Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hazırlattığı ve ilçenin şehitliğinde yatan şehitlerin yaşatılarak tanıtılması maksadıyla yapılan Yankı Belgeseli’nde ortaya bir birinden duygu yüklü hikayeler ortaya çıktı.

SAÇLARININ LÖSEV'E BAĞIŞLANMASINI İSTEMİŞ

O hikayelerden birisi de 2015 yılı Aralık ayında vatani görevini yaptığı Ağrı’da nöbet dönüşü şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan’ın annesine "Anne ben bunları LÖSEV’e bağışlayacağım, ama vaktim olmadı, sen götür ver dedi. Ben de dedim ki oğlum sen bu eve geri gelmeden ben bu saçları kimseye veremem" dediği anlar oldu

.

 
 
Oynat
 
Ses Kapa
/
Yüklendi: 0%
 
Yükleniyor: 0%
Tam Ekran

 'BAĞIŞ YAPTIM AMA SAÇLARINI VEREMEDİM'

Şehit evladı Çağlar İnan’dan geri kalan bir tutam saçı eline alan ve Çağlar ile ilgili olarak anılarını paylaşan anne Aynur İnan," Çağlar ile ilgili o kadar çok anı var ki, hangisini paylaşayım, mesela saçımız var. Yavrucuğum o kadar iyi bir çocuktu ki o sesi hala kulaklarımda yankılanıyor. Saçlarını bir gün önce kestirdi. Anne ben bunları LÖSEV’e bağışlayacağım, ama vaktim olmadı, sen götür ver dedi. Ben de dedim ki oğlum sen bu eve geri gelmeden ben bu saçları kimseye veremem. İyi ki de vermemişim. Sen git, gel kendin götür, bağışla dedim. Düşünceni takdir ediyorum ama ben bunu yapamam dedim. Git, gel kendin götür ver dedim. Ve şu an o saçları elimde kaldı. Yapamadım, veremedim, veremiyorum. Onun isteği yerine gelsin diye gittim yine bağışımı yaptım ama saçlarını veremedim" dedi.

Babası Davut İnan’da sosyal medyada oğlunun askere giderken bir fotoğrafını paylaştığını belirterek, "Evlat güle güle git, gittiğin gibi de gel demiştim. Sanki malum olmuş ama gelemedi" diye konuştu.
 2015'TE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Piyade Çavuş Çağlar İnan 2015 yılında şehit olmuştu 2015 yılı Aralık ayında vatani görevini yaptığı Ağrı’da nöbet dönüşü silah arkadaşının tüfeğinden çıkan kurşunla şehit olan Piyade Çavuş Çağlar İnan, 14 Aralık 2015 tarihinde Çorlu Süleymaniye Camii’nde düzenlenen askeri törenin ardından Çorlu Şehitliği’ne defnedilmişti.

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...