deja vue çanakkale
Advert
Advert

İÇDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aslan hayatını kaybetti.

Türk ağır sanayisi öncü bir ismini kaybetti. Ülkemizin ağır sanayi alınında öncü kuruluşu İÇDAŞ A.Ş.’nin ve grup şirketlerinin doğup büyümesine ön ayak olan Necati Aslan, bugün öğle saatlerinde aramızdan ayrıldı.

İÇDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aslan hayatını kaybetti.
İÇDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Necati Aslan hayatını kaybetti. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1834 kez okundu.
Advert Advert

İÇDAŞ A.Ş. (İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım A.Ş.) ve grup şirketlerinin kurucularından Necati Aslan, yaşlılığa bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 
 
Dedeleri Kastamonu Cide’den Haliç kıyısındaki Hasköy’e gelen Aslan ailesi Türk ağır sanayisine büyük hizmetlerin ilk adımlarını burada attı. Hasköy eşrafının geniş bir ailesinin evladı olarak hayata gelen Necati Aslan, ağabeyi Tacettin ve kardeşi Bayram Yusuf Aslan ile birlikte İÇDAŞ A.Ş.’nin temellerini Hasköy’de attı. 
 
Türk sanayisine büyük hizmetleri bulunan Necati Aslan, ağır sanayiye duyduğu büyük tutkusuyla tanınıyordu. Milli sanayinin gelişmesi için her zaman elini taşın altına koyan Necati Aslan, sanayinin millileşmesi yönünde de fikirleriyle öne çıkmıştı. 
 
İÇDAŞ A.Ş. ve grup şirketlerinin sosyal sorumluluk alanında da öncü olmasında imzası bulunan Necati Aslan, hac ziyaretlerinde de bulunmuştu ve çevresinde ‘hacı’ sıfatıyla da biliniyordu.  
 
Necati Aslan için Kasımpaşa’daki Büyükpiyalepaşa Camii’nde 13.Mart.2018 Salı günü öğle namazının ardından cenaze namazı kılınacak. Merhumun cenazesi Beşiktaş’taki Ulus Mezarlığı’nda  aile kabristanında toprağa verilecek. 
 
Türk sanayi dünyasının başı sağolsun

çanakkale haber içtaş kayıp
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1915 Çanakkale Köprüsü'nde geçiş ücreti belli oldu..
1915 Çanakkale Köprüsü'nde geçiş ücreti belli oldu..
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı