Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Son yağışlarla birlikte baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarının arttı..

Çanakkale'de son yağışlarla birlikte baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarının arttığı açıklandı.

Son yağışlarla birlikte baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarının arttı..
Son yağışlarla birlikte baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarının arttı.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1842 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇANAKKALE'de son yağışlarla birlikte baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarının arttığı açıklandı. Devlet Su İşleri (DSİ) 252'inci Şube Müdürlüğü yetkilileri, il genelindeki barajların doluluk oranının toplamda %44'ten %53'e yükseldiğini, göletlerde ise bu oranın %65'e ulaştığını bildirdi.

DSİ 252'nci Şube Müdürlüğü, son yağışlarla birlikte il genelindeki barajlarda ve göletlerdeki son durum hakkında bilgilendirmede bulundu. Çanakkale il genelinde Şube Müdürlüğü  sorumluluğundaki barajlarda ortalama doluluk oranının yıl başından önce %44 iken, bugün itibariyle %53'e çıktığı açıklandı. Göletlerde ise son yağışlar ile birlikte %65 doluluk oranına ulaşıldığı belirtildi.

Çanakkale'nin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajında depolanan su miktarı 5,5 milyon metreküp artış ile 21 milyon metreküp'e çıkarak, doluluk oranı %40'a ulaştı. DSİ yetkilileri, bu artış ile birlikte Çanakkale'nin içme kullanma suyu açısından herhangi bir sıkıntısı bulunmadığını belirtti.

Yetkililer, içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Ayvacık Barajında ise %27 oranında artış ile depolanan su miktarının 30 milyon metreküpe ulaştığını, doluluk oranının da %72 olduğunu ifade ederek, hem içme kullanma suyu hem de, 3 bin 368 hektarlık tarımsal sulama suyu açısından bölgede herhangi bir sıkıntı bulunmadığını bildirdi.

Umurbey Barajında 42,5 milyon metreküp su ile %81 oranında doluluk, Bayramdere Barajında ise 16 milyon metreküp su ile %86 doluluk oranı tespit edildi.

Lapseki İlçesi ile Çardak Beldesinde ise içme kullanma suyu ve 1000 hektarlık tarımsal sulama suyu açısından, herhangi bir olumsuzluk bulunmadığı açıklandı.

ÇANAKKALE, (DHA)

çanakkale baraj gölet doluluk
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır