Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İl sağlık müdürlüğü Trafik kazası geçiren 13 yaşındaki çocuğa yardım elini uzattı

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde anne ve kardeşleriyle beraber yaşayan ve Haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf’un tedavisi İl Sağlık Müdürlüğünün devreye girmesiyle yapılacak.

 İl sağlık müdürlüğü Trafik kazası geçiren 13 yaşındaki çocuğa yardım elini uzattı
 İl sağlık müdürlüğü Trafik kazası geçiren 13 yaşındaki çocuğa yardım elini uzattı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2171 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf’un tedavisi İl Sağlık Müdürlüğünün devreye girmesiyle yapılacak. Bu konuda Çanakkale sağlık il müdürlüğünün yaptığı açıklama şöyle;

Çanakkale merkeze bağlı Erenköy (İntepe) beldesinde anne ve kardeşleriyle beraber yaşayan ve haziran ayında geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucu spastisitesi ilerlemiş olan 13 yaşındaki Mavya Sadduf hakkında yerel medyada çıkan haber ile ilgili gerekli sağlık işlemleri hemen başlatılmıştır. Konuyla ilgili olarak aile bireyleriyle derhal temasa geçen İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri hasta evine ziyarette bulunarak tedavisi ve durumu ile ilgili yapılması gerekenler hakkında planlamasını yaparak gerekli işlemleri hızlıca başlatmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından hasta evinden alınarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy devlet hastanesine götürülerek tanı ve tedavi işlemleri başlatılmıştır.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil tıp uzmanı Dr. Okan Bardakçı'nın durumu değerlendirmesi sonrasında gerekli tüm tahlil, tetkik ve görüntülenme işlemleri gerçekleştirilmiştir. Sonrasında Nöroloji uzmanı Dr. Rengin Korgun Aytuğ ve Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Esra Taş tarafından Mavya'nın durumu değerlendirilerek ilaç tedavisi başlanmıştır, hekimlerin önerisine göre 1 hafta sonra hastanın durumu tekrar değerlendirildikten sonra Fizik Tedaviye başlanması kararlaştırılmıştır hastaya tedavi konusunda gerekenlerin yapılması için planlamasının ve transferinin sağlanacağı bilgisi hastanın ailesine verilmiştir.

Çanakkale

İl Sağlık Müdürlüğü

çanakkale intepe sağlık müdürlüğü
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır