deja vue çanakkale
Advert
Advert

KAYA AİLESİNDEN BEŞ FİDANA UMUT...

Çanakkale'de, beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 2 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 5 hasta için umut oldu.

KAYA AİLESİNDEN BEŞ FİDANA UMUT...
KAYA AİLESİNDEN BEŞ FİDANA UMUT... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5938 kez okundu.

Muammer KAYA Çanakkale’de iz bırakan bir büyük insan. 60 yıllık yaşamında çok dostlar biriktirdi. Yardımseverliği, çalışkanlığı, hoş sohbeti ve insanlara yaklaşımı ile Cevatpaşa mahallesi bölgesinde yaşayan herkes tarafından sevilen bir kişiydi.

17 Kasım Cuma günü Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi göz şikayetleri için geldiğinde eşine şunları söylemişti: “Hastaneye gelmişken organ bağışı da yapalım.”

Ancak göz doktoru sorununun göz değil nörolojik olduğunu tespit ederek Nöroloji uzmanına yönlendirdi. Aynı gün Nöroloji servisine yatırıldı ve sağlığında olumsuz gelişmeler ilerledi. Kaldırıldığı Yoğun Bakım Ünitesinde maalesef 22 Kasım Çarşamba günü BEYİN ÖLÜMÜ gerçekleşti.

Organ Bağışı için eşi ve kızı ile görüşüldüğünde çok büyük acılarını içlerine gömerek büyük fedakârlığı yaptılar. Zaten kendi arzusunu bize ifade etmişti diyerek O’nun vasiyetini yerine getirdiler.

Geçtiğimiz günlerde daha önce bağış yapan fedakâr aileler merhum ve merhume yakınları için Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Bahçesine fidan dikmişlerdi. Yeni Hastanedede de ilk Organ Bağışı yapan ailesi oldular. KAYA ailesi de bugün beş kişinin yaşamına dokundu. Artık bir karaciğer hastası ölümden kurtulacak, iki böbrek hastası diyalize gitmek zorunda kalmayacak ve iki insanın bundan sonraki hayatında tekrar görebilmesi için ışık olacak Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Uzm. Dr. Azem ÜLKÜ ve Çanakkale MAE Devlet Hast. Organ Nakli Koordinatörü Hemş. Emine KARAKAYA,

Hemş. Yeliz BAYKALA tarafından organ bağışı organizasyonu tüm detaylarıyla hiç bir aksaklık olmadan tamamlandı.

Yaşadığı sürece insanlara destek olan Muammer KAYA artık başka insanların hayatlarını devam etmelerini sağlayarak onların bedenenlerin de yaşamaya devam edecek.

 

 

çanakkale organ bağış
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade