deja vue çanakkale
Advert
Advert

Çanakkale Yurtları

Asya ile Avrupa'yı birleştiren Marmara denizi ile kuzeyden Karadeniz'e, Güney'den Ege denizine kıyıları bulanan eşsiz doğal güzellikleri ve tarihte ulus olarak kahramanlık destanları yarattığımız Çanakkale ili içerisinde eğitim faaliyetlerini 1992 ‘den beri sürdüren, ayrıca ilçelerde meslek yüksek okulları ile adını sıkça duyuran 18 Mart Üniversitesi' dir.

Çanakkale Yurtları
Çanakkale Yurtları Taner Arçukoğlu
Bu içerik 568 kez okundu.
Advert

Gerek kampüsü gerekse öğrencilerine konaklama konusunda sunduğu seçenekler ile gün geçtikçe gelişmektedir. Konumuz  itibari ile Çanakkale yurtları gerek özel gerek kredi yurtlar müdürlüğüne bağlı yurtlar olmak üzere çok çeşitli alternatifler sergilemektedir. Kredi yurtlar müdürlüğüne bağlı olan yurtlarda sınav sonucuna istinaden internetten yapacağınız başvuru ile asıl ve yedek olmak üzere listelenir ve öğrenciye bildirilir. Yurt doluluğu ve öğrencinin eğitim göreceği il ve o ile bağlı ilçedeki kampüs içerisinde veya yakınında olan kredi yurtlar müdürlüğüne bağlı yurda öğrenci yerleştirilir. Tabi başvuru ve yurda kayıt esnasında öğrenciden istenen bilgi ve belgeleri tamamlamak şartı ile Çanakkale yurtları hususunda bir diğer alternatifler de özel kız ve erkek öğrenci yurtlarıdır. Bu yurtlar standart özelliklerinden olan yatak, banyo, ortak kullanım alanları ki; yemekhane ve standart ücret (oldukça ekonomik) dışında öğrenci sayısı ile konfor ve sağladığı imkanlar (kablosuz internet, tek kişilik odalar, sabah öğle ve akşam yemekler ki buna okula kadar servis hizmeti, odalara özel banyo tuvalet) açısından artı özelliklere sahiptir. Tabi ki bu hizmetler karşılığı kredi yurtlar kurumundan biraz fazla fiyat farkı arz etmektedir.

 

Yurtların Birbirinden Farkları

Ancak öğrenci eğilimi açısından baktığınızda özel yurtlar biraz daha baskın çıkmaktadır. Bu arada öğrencilerin konaklama açısından apart daireler de Çanakkale ili içersinde bulunmaktadır. Yine Çanakkale yurtları sayısı 42.000 üzerinde olanı 18 Mart Üniversitesi ve ilçelerde bulunan meslek yüksekokulların öğrencilere tam zamanlı hizmet vermektedir. Tamamen özel yurtlardan faydalanmak istiyorsanız, bütçenizi biraz zorlamanız gerekecektir. Ama buna karşın alacağınız hizmet de bir o kadar ayrıcalıklı olacaktır. Tek kişilik odalar ve her odaya özel banyo tuvalet uygulamasından dolayı çok tercik edilen özel yurtlar arasında size uygun bir yer de mutlaka bulunacaktır.

 

Çanakkale Kız Öğrenci Yurtlarını ve Çanakkale Erkek Öğrenci Yurtlarını incelemek için http://www.ozelyurtara.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Kamyon Denize Uçtu..
Kamyon Denize Uçtu..
 Bir evden 53 bin lira çalan Hırsız yakalandı..
Bir evden 53 bin lira çalan Hırsız yakalandı..