Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Ağır böbrek hastası genç kız Beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi organları hayat verecek...

Ağır böbrek hastası olan, beyin kanaması geçirince kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan, ancak beyin ölümü gerçekleşen genç kızdan alınan karaciğer ve kornealar, organ bekleyen hastalar için umut oldu.

Ağır böbrek hastası genç kız Beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi organları hayat verecek...
Ağır böbrek hastası genç kız Beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi organları hayat verecek... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 11282 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇANAKKALE'de ağır böbrek hastası olan, beyin kanaması geçirince kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan, ancak beyin ölümü gerçekleşen 23 yaşındaki Simge Gündoğ'dan alınan karaciğer ve kornealar, organ bekleyen hastalar için umut oldu.
Çanakkale'de 2010'da ağır böbrek rahatsızlığı geçiren Ege Üniversitesi Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü mezunu Simge Gündoğ'a canlı verici olan annesi Muhterem Cambaz'ın bir böbreği nakledildi. 3 yıl boyunca sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdüren ve bir firmada çalışan Gündoğ'un böbreği, 2013 yılında enfeksiyon nedeniyle iflas etti. 4 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren Simge Gündoğ, geçen salı günü evinde yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirdi. Çanakkale Devlet Hastanesi'nde ameliyat olan Simge Gündoğ, yoğun bakıma alındı. Dün ise beyin ölünü gerçekleşti. Ailesi organlarını bağışlama kararı aldı. Bursa'dan gelen özel ekip tarafından alınan Simge Gündoğ'un karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi'ne, korneaları da hastalara nakledilmek üzere Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.
Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü, "Simge geçirdiği beyin kanaması sonrası Çanakkale Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaşatmak için her şey yapıldı. Maalesef kurtulamadı ve beyin ölümü gerçekleşti. Ailesine sık sık söylediği vasiyeti yerine getirildi. Ailesi kızlarının söylediklerini tereddüt etmeden gerçekleştirdiler. Simge'nin sağlam olan organlarının başkalarına sağlıklı yaşam vermesini istediler. Bu sayede yaşam umudu tükenmek üzere olan bir karaciğer hastası artık sağlığına kavuşacak. Görmeyi yitirmiş iki insan Simge sayesinde görebilecekler" dedi.

DHA

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır