Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Gelibolulu şehidimiz binbaşı Onay’ın adı bir sokak ile çocuk parkına verilecek

Şırnak’taki helikopter kazasında şehit düşen Binbaşı Koray Onay’ın adının bir sokak ile çocuk parkına verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gelibolulu şehidimiz binbaşı Onay’ın adı bir sokak ile çocuk parkına verilecek
Gelibolulu şehidimiz binbaşı Onay’ın adı bir sokak ile çocuk parkına verilecek Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2613 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

GELİBOLU Belediyesi’nin Haziran ayı Meclis Toplantısında, Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar’ın önerisi ile Şırnak’taki helikopter kazasında şehit düşen Binbaşı Koray Onay’ın adının bir sokak ile çocuk parkına verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gelibolu Belediyesi’nin Haziran ayı olağan Meclis Toplantısında gerçekleştirildi. Toplantı, açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Belediye Başkanı Mustafa Özacar başkanlığında gerçekleştirilen oturumda mazeret bildiren üç üye dışında tüm üyeler eksiksiz olarak hazır bulundu. Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptığı konuşmada, “Malumunuz ülkemizi ve İlçemizi yasa boğan Şırnak'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde meydana gelen helikopter kazasında 13 üst rütbeli askerimizi kaybettik. Kazada şehit olan evlatlarımızdan biri olan 38 yaşındaki hemşehrimiz Binbaşı Koray Onay’ı, binlerce vatandaşımızın katıldığı törenle Gelibolu’da son yolculuğuna uğurladık. Bu güzel ülkede birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak, acı ve gözyaşının son bulması hepimizin en büyük dileği” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Özacar, sözlü bir önerge sunarak, Şırnak’taki helikopter kazasında şehit olan Binbaşı Koray Onay’ın adının Gelibolu’da bir sokak ile çocuk parkına verilerek isminin ölümsüzleştirilmesini teklif etti. Başkan Özacar’ın bu önerisi gündeme alınarak Meclisin oybirliği ile kabul edildi.

Bu karara imza atan Meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Camikebir Mahallesi’nde Vakıf 2 Sokak’ın ve bu sokağın bitiminde Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Okulu’nun yanında yer alan çocuk parkının düzenlenerek, şehit Onay’ın isminin yaşatılacağını belirtti.

Gelibolu Belediye Meclisi, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Temmuz ayı Meclis toplantısının 5 Temmuz Çarşamba günü saat 15.00’de yapılması kararlaştırıldı.

gelibolu şehit çanakkale
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..