anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

(ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi.

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi.

(ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi.
(ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi, 2016-2017 öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5070 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Siyasal Bilgiler Fakültesinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, akademik, idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan mezuniyet töreni konuşmalarla devam etti.

İlk mezunlarını veren Siyasal Bilgiler Fakültesi birincisi Cennete Üsttemel yaptığı konuşmada; ”4 yıllık üniversite eğitimi süresince bizden bekleneni yapmaya ve bugünün hakkını vermeye çalıştık. Eğitimimiz sırasında bizlere verdikleri desteklerden dolayı hocalarımıza, bizlere maddi ve manevi olarak büyük destekleri olan aileme de çok teşekkür ediyorum. Mezuniyetimiz sonrasında, devletimize ve milletimiz hizmet için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” dedi.

Üsttemel’in konuşmasının ardından, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Erkul ve Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Erdem, kendisine çiçek ve hediye takdim ettiler. Hediye takdiminden sonra, Fakülte birincisi Cennete Üsttemel şeref kütüğüne plaket  çaktı.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Gümüş, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi olarak bugün çok gururluyuz. Mezun olan öğrencilerimiz, meslektaşımız olarak aramızdan ayrılacaklar. Çok zorlu sınavlardan geçerek fakültemizin bir üyesi oldunuz. Bundan sonraki yaşamınızı, sosyal sorumluluklarınızın bilincinde olarak ve ülkemizin gelişmesi için çaba harcayarak sürdürmeniz gerekmektedir. Ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için faydalı işler yaparak,  gelecek nesillere örnek teşkil edeceğinizi ümit ediyorum ve mezun olan tüm arkadaşlara meslek hayatında başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Ardından toplu kep atma töreni ile program sona erdi.

ÇANAKKALE / DHA

çomü çanakkale siyasal bilgiler
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...