Advert

Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı

Referandumla birlikte oluşturulan Hakim ve Savcılar Kurulu'na TBMM tarafından seçilen, AKP Beyoğlu Meclis Üyesi olduğu söylenen Songül Yazar'ın "FETÖ" sebebiyle tutuklu olan Rahmi Arslan'ın ofisinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı
Yeni HSK üyesinin, FETÖ tutuklusunun ofisinde çalıştığı ortaya çıktı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5748 kez okundu.
Advert Advert

Referandumla birlikte oluşturulan Hakim ve Savcılar Kurulu'na TBMM tarafından seçilen, AKP Beyoğlu Meclis Üyesi olduğu söylenen Songül Yazar'ın "FETÖ" sebebiyle tutuklu olan Rahmi Arslan'ın ofisinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yazar'ın özgeçmişi şöyle:

"1975 Şanlıurfa Siverek doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu… Elazığ, Gebze ve İstanbul'da değişik hukuk bürolarında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk sahibi."


Odatv'den Sami Menteş'in haberine göre, HSK’nin yeni üyesi Yazar'ın özgeçmişinde çeşitli hukuk bürolarında görev yaptığı belirlendi. İstanbul Barosu'nun kayıtlarına göre; İstanbul'da “Songül Yazar” adında bir avukat vardı ve onun ofis adresi de Karanfil Sokak No:45 Kat:4 Pendik'ti. Ofisin telefon numarası ise 0216 483 08 49 idi.Aynı ofisi kullandılar

Bu ofise kayıtlı başka bir avukat ise Arslan Hukuk Bürosu'nun sahibi Rahmi Arslan. İstanbul Barosu'nun kayıtlarına göre avukat Arslan'ın ofis adresi ve telefonları, HSK üyesi Songül Yazar'ınkiyle aynı.

'FETÖ'den tutuklandı

Avukat Rahmi Arslan 4 Ağustos 2016 tarihinde 'FETÖ' üyeliği iddiasıyla tutuklandı.

Yazar'ın savunması '17-25 Aralık'

Konuyla ilgili HSK’nın yeni üyesi Songül Yazar, yaptığı açıklamada, Arslan Hukuk Bürosu’nda çalıştığı dönemin 17 - 25 Aralık operasyonlarından önce olduğunu, çocuğu olduktan sonra ofisten ayrıldığını, daha sonra da Turkcell’in avukatlığını yapmaya başladığını söyledi. HSK üyesi Yazar, baroda kayıtlı adresin hala aynı gözüktüğünü belirtmemiz üzerine de, adres değişikliği için Baro’ya bildirimde bulunmadığını belirtti.

yeni-hsk-uyesi-feto-tutuklusunun-ofisinde-calisti-289379-1.yeni-hsk-uyesi-feto-tutuklusunun-ofisinde-calisti-289380-1.

Birgün.net

fetö hsyk avukat
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..